Рада дала старт реформі середньої освіти

Сьогодні, 30 травня, Верховна Рада України схвалила за основу проект закону №10204 про повну загальну середню освіту

За відповідне рішення проголосували 229 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення законопроекту №10204 обумовлюється потребою в нормативному забезпеченні реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після схвалення Закону України "Про освіту" у 2017 році.

Зазначається, що це сприятиме досягненню стратегічних цілей, визначених програмою діяльності уряду, концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року, схваленою розпорядженням Кабінету міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р, а саме:

  • підвищення якості загальної середньої освіти;
  • розширення автономії шкіл з метою реалізації проектів державно-приватного партнерства;
  • формування в учнів необхідних для життя компетентностей;
  • розвитку закладів освіти усіх форм власності тощо.

Очікуваними результатами схвалення проекту акта є створення дієвого механізму реалізації, охорони та захисту конституційного права людини на повну загальну середню освіту відповідно до природних та індивідуальних освітніх потреб особистості, а також забезпечення законодавчого підґрунтя для розвитку системи загальної середньої освіти, підвищення якості освіти та освітньої діяльності, що сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.

Нагадаємо, 13 березня Кабінет міністрів України схвалив законопроект про реформу середньої освіти.

Довідка: Реформа передбачає введення так званих індивідуальних освітніх траєкторій для дітей із інвалідністю або на домашньому навчанні. Для таких учнів пропонується розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.

Також Міносвіти пропонує запровадити вибір шкільних предметів за бажанням. Передбачається, що після реформи в школах з'являться межкласні групи для вивчення обраних дисциплін.

Окрім того, реформа передбачає розширення автономії для педагогів у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищенні кваліфікації за рахунок держави. Також пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. До всього іншого передбачається, що вчителі будуть проходити педагогічну інтернатуру і курси з надання першої допомоги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme