Прозріння британського архітектора і жлобство Ротшильдів

Російськими ЗМІ шириться нова інформкампанія, що показує Порошенка дрібним шахраєм
Depo.Влада
11 серпня 2015 10:37
ФОТО: depo.ua
Прозріння британського архітектора і жлобство Ротшильдів
Прозріння британського архітектора і жлобство Ротшильдів

Українські соцмережі знову змусили гудіти навколо бізнесу президента Петра Порошенка. Цього разу "порохофобів" та "порохоботів" зіткнула лобами новина про сумну долю британського архітектора Філіпа Хадсона, який нібито був безсоромно і по-мафіозному кинутий компанією "Рошен" чи то на 50, чи то аж на 150 тисяч доларів.

Новинку вкинуту відомим британським виданням The Times радо підхопили усі російські та українські видання. Суть новини в тому, що Хадсон позивається до суду проти компанії Порошенка, яка заплатила архітектурній компанії британця лише 60% суми за розробку будівлі молокозаводу у Вінниці. Решту ж платити відмовляється, бо використовує "мафіозні методи управління" і "зловживає владою".

В "Рошені" ж заявляють, що нічого Хадсону не винні, адже його креслення були недороблені і, відповідно, такі, що не можна використовувати на виробництві, тому компанії довелося доробляти все за Хадсоном власними зусиллями.

Як бачимо, ситуація нагадує звичайну бізнесову суперечку, яких і в Україні, і в світі вдосталь. При чому, враховуючи масштаби діяльності "Рошен", сума позову загалом дріб'язкова і Петро Олексійович навряд чи взагалі знав про цей конфлікт, аж поки він не виліз на сторінки ЗМІ та набув політичної ваги. Тим більше, що як усім уже відомо, Порошенко "Рошеном" давно ніяк не керує, бо делегував цю функцію разом з завданням продати компанію трасту Rotshild, про що неодноразово заявлялося. 

Але варто нагадати, що історія з рошенівсько-британсько-архітектурною суперечкою аж ніяк не нова. Вона триває ще з 2012 року, коли Порошенко лише мріяв бути президентом. А от британський архітектор вперто тягнув з позовом до суду з лише йому відомих причин. Сам він пояснював це тим, що його невеличка компанія "не мала ресурсів, аби боротися з такою крупною компанією як "Рошен" на її домашній території". Тому британець просто надав документи суду, але не дав їм ходу. Мабуть чекав слушної нагоди, не інакше.

Правда, чомусь не скористався нагодою підняти галас під час президентської кампанії минулого року (хоча це був би найкращий момент), бо вирішив "почекати і подивитися, як будуть впроваджуватися обіцяні реформи".

І от тепер, здається, час саме настав. Мабуть таки Хадсон нарешті отримав ресурси для судової боротьби з "Рошеном". Правда і тут все не так просто. Як виявляється, інформація про судові наміри Хадсона з'явилася в ЗМІ ще на початку цього року - у лютому. Тоді російські та деякі українські, що підпорядковуються "сімейним" бізнесменам, ЗМІ переповідали цю саму новину та яскраво описували усю несправедливість, якої зазнав чесний британець від українського президента. Останній же виглядав в цій історії звичайним дрібним шахраєм. Путінським сленгом це називалося б "мазурік", або як полюбляв висловлюватися його український васал Янукович - "шльоппер".

Не минуло й півроку, як історія з ображеним британцем знову спливла на поверхню в тих же самих фарбах та з тими ж акцентами, за такої ж активної участі російських ЗМІ. Чи матиме позов Хадсона продовження, ми побачимо найближчим часом, але аж ніяк не виключено, що після певного розголосу в ЗМІ історія з нібито обдуреним британцем знову забудеться до чергової слушної медіанагоди.

Власне, не можна не додати, що вся ця історія з нібито обдуреним британцем дуже влучно вписується в путінську концепцію показати українського президента в якості дрібного злодюжки, не гідного навіть стояти поруч з "політиком всесвітнього масштабу" Володимиром Путіним. Власне, для російського диктатора подібне ставлення до українських колег цілком типове. Але, що б там не планував Володимир Володимирович, Петра Олексійовича цей скандальчик має наштовхнути на кілька важливих думок.

По-перше, якщо справа таки дійде до українського суду, той має стати прозорим, неупередженим та просто чесним. Врешті решт 100 тис. доларів для компанії Порошенка - копійки. Ну, і по-друге, "Рошен" таки краще продати, як і було обіцяно, навіть не за найкращу ціну. Бо "шоколадний актив" і далі весь час буде лише псувати порошенківський імідж.