Просто збіг: Звільнений голова КС про скасування статті про незаконне збагачення перед виборами

Той факт, що Конституційний суд скасував кримінальну статтю щодо незаконного збагачення під час президентської кампанії, є збігом

Про це заявив звільнений голова Конституційного суду Станіслав Шевчук в ефірі "Громадського", передає Depo.ua.

"Ми це питання давно розглядали, обмінювались проектами, узгоджували їх. І так співпало, що голоси знайшлися в той момент, коли почалася президентська кампанія. Але прямого зв’язку я тут не бачу", — сказав Шевчук.

Він визнав, що це рішення мало потужний психологічний ефект.

"Відверто кажучи, я не очікував це, бо це не єдина стаття для боротьби з корупцією. Там більше 20 статей, тому не можна так сказати: от не визнав конституційною цю статтю і Конституційний суд скасував боротьбу з корупцією", — зазначив екс-суддя.

Також Шевчук вважає, що скасування статті про незаконне збагачення стало "елементом брудної кампанії" проти нього.

"Ми прийняли це рішення і почав розганятися цей меседж, що це голова суду відповідає за це рішення, що він це поставив, лобіював, спеціально час підігнав. Може, це спеціально було використано, щоби звільнити мене з посади голови?" — сказав він.

Водночас екс-суддя вважає, що попри критику громадськості суд ухвалив правильне рішення, і немає значення, коли це сталося.

"З точки зору громадськості — це одна лінія поведінки чи розуміння процесу, а з точки зору суду — немає значення, які політичні процеси відбуваються, якщо рішення обґрунтоване і відповідає Конституції", — резюмував Шевчук.

Нагадаємо, 26 лютого ЗМІ повідомили, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за незаконне збагачення.

27 лютого Конституційний суд опублікував відповідне рішення щодо скасування статті 368-2 Кримінального кодексу. Це сталося за поданням 59 народних депутатів.

За словами голови КСУ Станіслава Шевчука, рішення про неконституційність статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення схвалювалося без будь-якого політичного тиску.

27 березня в Національному антикорупційному бюро не лишилося жодної справи щодо незаконного збагачення.

Як відомо, 14 травня судді Конституційного суду висловили недовіру Станіславу Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади, а потім проголосували за звільнення Шевчука з посади судді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme