Прокурори з Гааги приїдуть до України за доказами по справі Януковича

У листопаді-грудні до України приїдуть представники Гаазького трибуналу по справі екс-президента України Віктора Януковича
Depo.Влада
31 жовтня 2014 19:28
ФОТО: depo.ua
Прокурори з Гааги приїдуть до України за доказами по справі Януковича
Прокурори з Гааги приїдуть до України за доказами по справі Януковича

Про це заявив заступник генерального прокурора України Олексій Баганець в інтерв'ю «РБК-Україна».

За його словами, в квітні прокурор міжнародного Кримінального суду офіційно відкрила процедуру попереднього вивчення ситуації в Україні.

«Відповідно до вимог Римського статуту прокурор міжнародного кримінального суду не може сама збирати докази, тому офіс прокурора звернувся до України з проханням надати повну доказову базу на підтримку звинувачення з приводу подій з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014. У вересні ми вже підготували та передали відповідну інформацію по дипломатичних каналах в офіс прокурора Міжнародного кримінального суду», - розповів Баганець.

За його даними, офіс цього прокурора планує робочий візит до України в листопаді-грудні, щоб провести зустріч із генеральним прокурором України і з конкретними слідчими, які займаються питаннями розслідувань справ про порушення прав та свобод людини, а також розстріли на Майдані.

Баганець наголосив, що ще передчасно говорити про перспективи залучення Януковича до відповідальності, оскільки в Міжнародному кримінальному суді своя процедура, відмінна від передбаченої українським кримінально-процесуальним кодексом.

«Я як юрист розумію, що найголовніше - зібрати докази, щоб вони були достатніми для Міжнародного кримінального суду. Все-таки у них свої звичаї, свої підходи та оцінки для збору матеріалів, а тим більше поняття про достатність доказів», - додав заступник генпрокурора.

Нагадаємо, що правоохоронні органи України порушили проти четвертого президента України Віктора Януковича в цілому 6 кримінальних проваджень. Одне з них - за підозрою в організації масового розстрілу активістів Євромайдану 18-20 лютого 2014 року. Як повідомляв ДеПо, Україна і сама планує притягти до відповідальності Януковича: опублікований закон, що дозволяє судити його заочно.