"Профан" чи розтяжка Зеленського: Про що свідчить заява про відставку Гончарука

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку. І подав її президенту Зеленському

"Профан" чи розтяжка Зеленського: Про що…

Написанню заяви передувало кілька гучних подій. По-перше, була злита розмова буцімто Гончарука, міністра фінансів Маркарової, Рожкової з Нацбанку, Милованова та інших, в якій нібито прем'єр говорив про президента Зеленського не досить пристойно. Лунало і про туман в голові, і про "пустоту". В Уряді назвали ці "плівки" фейком. 

По-друге, відбулося засідання фракції, на якому нардепи з пулу Коломойського підбурювали інших висловити недовіру Гончаруку. Не вийшло в Дубінського, Бужанського і компанії…

Після цього Гончарук записав звернення до українців, в якому похвалив уряд, похвалився сам боротьбою з корупцією, закриттям корупційних схем, але яких саме - не сказав. І, що найкумедніше, у досягнення записав взяття кредиту за рекордно низький відсоток, що має свідчити про зростання довіри до держави зі сторони західних партнерів. От тільки відсоток не назвав. Як і прізвища корупціонерів, які атакують Гончарука і заважають уряду. 

І ось - фінал історії. Після того, як стало відомо про можливе звільнення першого міністра з уряду Гончарука - пані Бабак з міністерства громад і територій, і можливе призначення замість неї голови Івано-Франківської ОДА Шмигаля, Гончарук подає заяву про відставку Зеленському. В той же час міністри з уряду, зокрема Бородянський, починають казати, який Гончарук молодець. А пул Коломойського нещадно його критикує, як і раніше. 

Та в чому головний трюк. 

Президент України за Конституцією не вирішує питання відставки прем'єра. Прем'єр подає заяву про відставку Верховній Раді. Він не може звертатись до президента і юридично президент не може звертатись до ВР з питанням відставки прем‘єра.

У вересні було затверджено програму уряду і він має імунітет на рік.

Те, що Гончарук направив заяву саме президенту, а не Раді, може означати дві речі. 

1). Або Гончарук справді "профан", бо не знає, хто його має звільняти за Конституцією. 

2). Або це політичний хід і він ставить у розтяжку Зеленського. Бо Зеленський не може його звільнити і має перенаправити заяву у ВР.  Відставка прем'єр-міністра тягне за собою відставку всього Кабміну. Гончарук же себе повністю убезпечив, бо якщо його не звільняє Зеленський - а він не може звільнити - то прем'єр нібито дискредитує в очах народу Дубінського та інших критиків Уряду. Зеленський же стоїть у розтяжці між групою Коломойського та Урядом. В якій він в принципі не має бути.

І тепер головне питання. Якщо в обмін на голоси по важливих законопроектах, як то ринок землі з децентралізацією, чи про гральний бізнес, з олігархами, котрі мають своїх депутатів, була справді досягнута домовленість про розподіл міністерських крісел - Зеленський також потрапляє в неприємну історію. Умовно кажучи, той самий Шмигаль асоціюється групою Коломойського з олігархом Ахметовим. І якщо його вводять у Кабмін буцімто в обмін на голоси депутатів олігарха за законопроекти в Раді, і Гончарук тут проти, він захищає власні позиції в Уряді. А це вже свідчить, що прем'єр намагається гратися в незалежного. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme