Призов кримчан до армії Росії: Україна оголосила рішучий протест

Україна висловлює рішучий протест проти вчинення Російською Федерацією воєнного злочину – призову громадян України, які проживають в тимчасово окупованому Криму, на службу в Збройні сили РФ

Журналіст стрічки новин
Призов кримчан до армії Росії: Україна о…
Фото: РІАН

Про це заявило Міністерство закордонних справ України, передає Depo.ua з посиланням на сайт відомства.

Там наголосили, що системно порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, зокрема положення Четвертої Женевської конвенції 1949 року, російська окупаційна адміністрація здійснює призов до своїх Збройних Сил і на тимчасово окупованій території України.

"Починаючи з 2015 року, російська окупаційна адміністрація вже провела на півострові 12 призовних кампаній, незаконно призвавши близько 28 тисяч осіб, а 1 квітня 2021 року розпочинає чергову призовну кампанію", – повідомили в МЗС.

У відомстві додали, що незгодних із примусовим призовом кримчан окупаційна адміністрація піддає кримінальному переслідуванню, що також є порушенням Четвертої Женевської конвенції. Так само всупереч нормам міжнародного гуманітарного права здійснюється пропаганда служби в армії держави-агресора, зокрема і серед дітей.

"Закликаємо міжнародну спільноту дати належну оцінку таким діям РФ на тимчасово окупованій території, продовжити та посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою повернення РФ до дотримання норм та принципів міжнародного права", – заявили в МЗС.

Також наголошується, що Україна продовжує документування порушень Російською Федерацією норм міжнародного права та вжиття заходів для притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності.

Як відомо, відносини між Україною та Росією різко загострилися у 2014 році. 23 лютого Росія відкликала з Києва свого посла Михайла Зурабова, а пізніше надала притулок президенту-втікачу Віктору Януковичу.

17 березня 2014-го у зв'язку з окупацією Криму Російською Федерацією посол України в Російській Федерації В. Ю. Єльченко був відкликаний до Києва "для консультацій", а 15 квітня 2014 року український парламент прийняв закон, що визнає територію Криму "тимчасово окупованою територією України".

У квітні 2014 року на територію українського Донбасу вдерлися російські загони, розпочавши війну. 27 січня 2015-го Верховна Рада ухвалила постанову, в якій дії Росії в Криму та Донбасі були кваліфіковані як агресія проти України, а в затвердженій у вересні-2015 новій військовій доктрині України Російська Федерація була оголошена її військовим супротивником.

Нагадаємо, ЄС засудив "‎призов"‎ до російської армії в окупованому Криму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme