Припинення членства у ПАРЄ: Комітет Ради із закордонних справ ухвалив низку рішень

Комітет Верховної Ради із закордонних справ ухвалив низку рішень щодо ситуації, яка скалася після повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 

Про це повідомляє Depo.ua.

Так, зокрема, комітет пропонує українській делегації не повертатися до роботи в Раді Європи до рішення (висновків) Венеційської комісії з рекомендаціями наступному скликанню парламенту наполягати на виконанні ключових положень семи резолюцій ПАРЄ, які стосуються безпосередньо російської збройної агресії проти України.

Окрім цього комітет Ради схвалив рішення про:

  • Відкликання запрошення на дострокові парламентські вибори в Україні для делегації ПАРЄ.
  • Рекомендацію МЗС не погоджуватися на нового посла Ради Європи в Україні до моменту проведення консультацій із новим генеральним секретарем.
  • Рекомендацію спікеру не брати участь у засідання голів парламентів країн Ради Європи, яке відбудеться у вересні у Страсбурзі, до моменту виконання всіх цих положень, а також проведення консультацій з головами парламентів інших країн-членів Ради Європи, які обіймають спільну з Україною позицію.
  • Направлення листи-звернення до спікерів країн-членів Ради Європи, а також голів комітетів у закордонних справах приєднатися до резолюції, щодо приєднання до спільної позиції тих членів Ради Європи – і країн, і окремих делегатів – щодо неприпустимості прийняття повноважень членів російської делегації, які перебувають під санкціями Європейського Союзу.

Нагадаємо,  дещо раніше голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв пояснив, доки триватиме український "бойкот" у ПАРЄ.

Водночас постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що Україна має на останні події відповісти жорстко та розумно.

Також у Раді вимагають зустрічі Зеленського із українською делегацією в ПАРЄ.

Довідка: У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 – проти, 10 – утрималися. Важливо, що рішення, схвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

На знак протесту проти повернення делегації Росії українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) офіційно оголосила про рішення зупинити роботу в Асамблеї.

Також Україна відкликала постійного представника України в Раді Європи Дмитра Кулебу для консультацій.

26 червня моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав поправки до проекту резолюції про затвердження повноважень делегації Росії, які передбачали санкції.

 

Читайте також: Росію повернули в ПАРЄ. Що відбувається (ХРОНІКА).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme