Ар'єв пояснив, доки триватиме український "бойкот" у ПАРЄ

Росія повинна виконати найголовніші моменти, які були ухвалені резолюціями ПАРЄ, аби українська делегація повернулась до роботи в Раді Європи

Про це голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв заявив під час засідання комітету ВРУ із закордонних справ, передає Depo.ua.

За його словами зараз Венеційська комісія розгладає законність перебування у ПАРЄ депутатів Держдуми РФ, обраних з врахуванням голосів мешканців Криму.

"ХХочу нагадати, що моє заперечення щодо повноважень російської делегації з процедурних питань залишилося в силі. Ми разом з Сергієм Кіралем (нардеп від Самопомочі, - ред.), регламентний комітет ПАРЄ підтримав це, направили до Венеційської комісії на розгляд питання: чи можуть вважатися згідно зі статутом Ради європи парламентарями депутати Держдуми РФ, які були обрані в одномандатному загальноросійському федеральному окрузі з врахуванням незаконних голосів мешканців Криму. І це питання зараз є ключовим у розгляді повноважень російської делегації", -  сказав нардеп. 

Ар'єв пропонує призупинити роботу української делегації в ПАРЄ до висновків Венеційської комісії.

"Ми маємо чітко продемонструвати незгоду з тим, що ПАРЄ пішла всупереч власним резолюціям. Тому ми пропонуємо (переважна більшість української делегація згодна на це) призупинити роботу української делегації в ПАРЄ до висновків Венеціанської комісії і рекомендувати не відновлювати роботу до виконання найголовніших найпринциповіших моментів, які містилися в усіх резолюціях і були ухвалені ПАРЄ за останні 5 років", - заявив Ар'єв.

Зокрема, йдеться про безумовне, "а не договірняками", звільнення військовополонених моряків, політв'язнів в РФ, Криму та на тимчасово окупованому Донбасі, й забезпечення прав кримських татар.

"Це 3 мінімальні речі, які є в компетенції РЄ. Вона може це зробити, якщо натисне на РФ, якщо захоче", - додав він.

Проект постанови винесуть на голосування у Верховній Раді.

Нагадаємо, Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба вважає, що Україна має відповісти жорстко.

У ніч на 25 червня ПАРЄ проголосувала за зняття санкцій з Росії і повернення російської делегації у склад організації.

29 червня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що не варто пов’язувати повернення Росії у Парламентську асамблею Ради Європи із можливим звільненням Москвою у відповідь українських бранців.

30 червня Маршал сенату Польщі Станіслав Карчевський заявив, що сім країн готують резолюцію щодо рішення ПАРЄ по Росії

Читайте також: Росію повернули в ПАРЄ. Що відбувається (ХРОНІКА).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme