Придністров'я "наїхало" на Україну через розірвання миротворчої угоди

Глава невизнаної Придністровської республіки Євген Шевчук вважає, що денонсація Верховною Радою України угоди з Росією про транзит військових вантажів призведе до зростання напруженості в регіоні
Depo.Влада
22 травня 2015 13:42
ФОТО: depo.ua

За словами Шевчука, денонсація угод націлена на фактичне руйнування миротворчої операції, повідомляє depo.ua з посиланням на "Апостроф".

"У Придністров'ї прийняте рішення викликає стурбованість, оскільки йдеться про передумови фактичного руйнування основ функціонування діючої миротворчої операції, що здійснюється спільно контингентами конфліктуючих сторін - Молдови і Придністров'я, контингентом Росії та за участю українських військових спостерігачів", - сказав Шевчук .

Глава Придністров'я сподівається, що керівництво України усвідомлює всю важливість миротворчої операції в регіоні конфлікту.

"Загальновизнаним є той факт, що в міжнародній практиці дана миротворча операція показує унікальну ефективність підтримання миру, механізмів стримування протиборчих сторін і постконфліктного забезпечення стабільності", - заявляє лідер Придністров'я."

Шевчук вважає, що згортати миротворчу операцію можна тільки після остаточного мирного політичного врегулювання конфлікту. Дане рішення, на його думку, сприяє зростанню напруженості.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада України розірвала низку угод про військову співпрацю з Росією, зокрема, підписану в 1995-му році угоду про транзит територією України російських військових формувань, які тимчасово перебувають в Придністров'ї.

У Міноборони Росії також негативно відреагували на денонсацію угод про транзит територією України.