Україна відрізала Росію від Придністров'я: у Шойгу натякають на ескалацію

У Міноборони Росії прокоментували денонсацію угод про транзит територією України російських військових формувань, які знаходяться в Придністров'ї
Depo.Влада
22 травня 2015 12:41
ФОТО: depo.ua

Із заявою виступив координатор Управління генеральних інспекторів Міноборони Росії генерал армії Юрій Якубов, передає depo.ua з посиланням на "Интерфакс".

"Зараз, коли Україна перервала всі угоди з Росією у сфері ВТС, включаючи транзит вантажів через українську територію, міністерству оборони нічого не залишається, як забезпечувати всім необхідним російські формування по повітряному мосту, за допомогою літаків військово-транспортної авіації", - сказав Якубов.

За його словами, заборона транзиту для Росії вантажів у Придністров'ї може призвести до ескалації обстановки в цьому регіоні.

"Як відомо, влада Молдови неодноразово заявляла про неефективність миротворчої місії в Придністров'ї, пропонували змінити формат місії, зробити її громадянською. Заборона України на транзит до Придністров'я може послужити приводом для зміни миротворчого формату в Придністров'ї або взагалі його припинення", - сказав генерал,

Нагадаємо, вчора Верховна Рада України розірвала угоди, що стосуються військової співпраці з Росією. У тому числі депутати розірвали подписану в 1995-му році угоду про транзит територією України російських військових формувань, які тимчасово перебувають в Придністров'ї.

Крім того, Україна відмовилася від зобов'язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод на період до повного припинення збройної агресії з боку Російської Федерації.