Смерть путіна та Трамп поза грою: Які "білі лебеді" можуть допомогти Україні в 2024 році

Американське видання Politico після новорічних свят запропонувало читачам власну версію "чорних лебедів", котрі спричинять хаос у 2024 році. Depo.ua напередодні "старого" нового року вирішив викласти власну "лебедину" версію

Політичний оглядач
Смерть путіна та Трамп поза грою: Які "б…
"Чорні" і "білі" лебеді 2024 року

Політичні вбивства та ураган. Чому футурологи не вірять у зняття Трампа з виборів

Politico опитав футурологів, прогнозистів, політологів та аналітиків з різних галузей і отримав низку передбачень, частину з них важко назвати непрогнозованими. Приміром, одне із головних передбачень пов’язане з цьогорічними виборами президента США. Експерт видання вважає їх вразливими, а тому спроби зриву можуть стати успішними.

Аналітики нафантазували кілька сценаріїв. Перший – смерть мітингаря на підтримку Дональда Трампа унаслідок насильницьких дій. Після чого чутлива публіка втрачає інтерес до передвиборчих гасел кандидатів, натомість в мейнстрімі вимога зупинити кампанію. Інший варіант: від прихильників головних кандидатів звучать протилежні вимоги – демократи вимагають зняти Трампа з виборів, а республіканці звинувачують Байдена у неспроможності подолати насильство в країні.

Другий сценарій – руйнівний ураган 5 категорії за кілька тижнів до виборів. У такому випадку вибори навряд чи скасують, а от на результати голосування стихія вплине. Байден відвідуватиме постраждалі райони і наголошуватиме на своїй правоті, коли закликає боротися з наслідками кліматичних змін. Відвідуватиме постраждалих і Трамп, але розповідатиме там, що ураган – Божий гнів на Байдена. Враховуючи вплив на мізки сучасників теорій змов, не факт, що гору матиме позиція нинішнього глави Білого дому.

Третій сценарій – напад на кандидата або якесь нещастя з ним. Передвиборча кампанія в США буде настільки жорсткою, що не можна виключати навіть варіанту із замахом на когось із кандидатів. Крім того, у частини виборців викликає побоювання фізичний стан Байдена, чи спроможний він ще на один термін правління. Разом із тим, аналітики звертають увагу на цікавий момент – хто з висуванців, які поступаються лідерам, можуть в разі біди з фаворитами виборів замінити їх. Тут згадують про республіканку Нікі Гейлі, яка неочікувано перемогла в праймеріз у Нью-Гемпширі. Поки це виглядає радше як випадковість, але якщо Трамп зійде з дистанції, республіканцям доведеться його заміняти.

Четвертий сценарій – глобальний конфлікт. Експерти вважають його найвірогіднішим "чорним лебедем". У такому випадку Байден спробує згуртувати американців "навколо прапора", а опонент звинувачуватиме діючого президента в тому, що він допустив цей конфлікт. До речі, щось схоже ми вже бачимо у виконанні республіканців, які клюють Байдена за відсутність стратегії перемоги у війні в Україні і при цьому відмовляються ухвалити рішення про $61 млрд. допомоги нашій державі.

Запропонуємо четвертий сценарій – без ураганів, замахів і політичних убивств. Верховний суд США у лютому вирішить, що Трамп не може балотуватися в президенти. Зараз він та команда його адвокатів добиваються права на імунітет від переслідування за дії, вчинені на посаді президента. Зокрема, йдеться про невизнання Трампом результатів виборів 2020 року, що підігріло натовп, який штурмував Капітолій. У разі, якщо судді дослухаються до більшості американців, які, згідно з соцопитуваннями вважають, що екс-президент не повинен мати імунітету від кримінальних переслідувань, і стануть на бік штатів Колорадо і Мен, легше видихнуть всі. Принаймні, в такому випадку передвиборча кампанія в Штатах не перетвориться на одного великого "чорного лебедя". Проте опитані експерти не описали такий сценарій. Хоча його вірогідність як мінімум вища за руйнівний ураган саме під голосування за президента Америки. Невже не вірять у політично відповідальне рішення власних суддів?

Пекін не воюватиме з Тайванем. Чому цей лебідь – "білий"

Багато прогнозів експертів Politico не про Америку і долю президентських виборів там, а про ситуацію в світі. Зокрема, одним із їхніх "чорних лебедів" є військова агресія Китаю проти Тайваню. Валиться світовий ринок мікросхем, за ним і весь глобалізований ринок, а Пекін і Вашингтон сходяться у двобої за спірний острів. При цьому експерти припускають, що Сі такий сценарій не влаштовує, оскільки пряме військове зіткнення зі Штатами та їхніми союзниками китайці програють. Також, зауважують аналітики видання, над Китаєм висить загроза фінансової катастрофи, яка стримує його від війни за Тайвань. Тобто продовжують вірити у здоровий глузд китайського кормчого. Але не настільки, щоб допустити визнання ним незалежності Тайваню.

Цієї суботи жителі частково визнаної держави обиратимуть президента. Серед кандидатів у соцопитуваннях лідирує Лай Цінде, якого в Пекіні вважають головним провідником тайванського сепаратизму. Проте є й інші, які також не говорять про об’єднання з Китаєм, але й не посилюють градус ворожнечі з комуністичним сусідом. Китай традиційно для всіх виборів на Тайвані брязкає зброєю. Експерти розходяться в думці, чим завершиться це брязкання – війною чи просто погрозами. Всі сходяться в думці, що армія Сі Цзиньпіна може швидко окупувати острів, однак у тривалій перспективі наслідки цього будуть для китайської економіки жахливими. Справа не в санкціях, Сі їх не боїться. Так, Америка втратить статус непереможного гаранта, але Китай від неї такий статус не перейме. Країни, які побіжать присягати Сі Цзиньпіну, не є зразками економічної і політичної стабільності. Та й цінностей, які б їх єднали, немає.

То чому б Пекіну не визнати незалежність Тайваню? Можливо, цим би він продемонстрував не слабкість а силу, показавши світові, що заради миру, про який так багато кажуть в Піднебесній, гегемон сам здатний на мирні кроки.

Прибульці знищують путіна. Чому цей прогноз так само ймовірний, як бунт у росії

Опустимо передбачення, які стосуються Африки та Південної Америки, майбутнє яких футурологи описують в постамериканському світі. Такого світу наразі немає, а розмови про смерть західної цивілізації тягнуться так довго, що вже набридли. Нам більше цікаві прогнози про Україну та росію. І ось тут впадає у вічі, що шановні аналітики Politico доволі поверхово описують "чорних лебедів" росії. Вони допускають палацовий переворот, проте тим, що змусить путіна піти на поступки у війні вважають… бунт солдатських матерів. Він послабить позиції кремлівського диктатора.

Припущення щодо масових протестів у росії під час кампанії з президентських виборів – необґрунтоване. Поодинокі пікети є, але навіть за часів "совка" протести проти участі СРСР в афганській війні були чисельнішими. Вплинути на ситуацію в росії здатен лише один фактор – смерть путіна. І це найбажаніший для України "білий лебідь". Опитані експерти також про нього згадують, але традиційно для західного експертного середовища: вони бояться приходу замість путіна когось ще гіршого. З огляду на це запропонуємо свого "лебедя": у 2024 році цивілізований світ зніме з очей облуду і припинить вважати путіна тим, з ким можна про щось домовитися.

Послання з космосу – ще один "чорний лебідь" 2024 року. Опитані Politico експерти переконані: це змінить людей, які зрозуміють – вони не самотні у Всесвіті. Очікування прибульців – давня тема у футурології і фантастиці. Переважно їх бачать агресивними і небезпечними, адже їхній розум і технологічні можливості значно переважатимуть наші. Але чому б їм не прилетіти, щоб врятувати людей від самознищення? Незлостиві прибульці вступлять у війну на боці добра. Себто, України. До них приєднається НАТО, яке перестане боятися ескалації. А Байден, щоб не ганьбитися перед інопланетним розумом і заразом утерти носа Трампу, надішле українцям "Томагавки".

Остання футурологія виглядає геть малоймовірною? Тут ми підтримаємо авторів публікації в Politico: всі прогнози щодо нинішнього року можливі, навіть інопланетяни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme