Посол розповів про переговори зі США про COVID-вакцини: На що може розраховувати Україна

Посольство України в США ще влітку розпочало переговори з компаніями Pfizer, Moderna, Johnson&Johnson щодо отримання вакцини від COVID-19

Посол розповів про переговори зі США про…
Фото: ЕРА

Про це повідомив посол України у США Володимир Єльченко, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Якщо говорити про посольство, то ми ці контакти почали ще в середині літа минулого року - починаючи з кінця липня я провів відео-телефонні розмови з керівництвом компаній Pfizer, Moderna, Johnson&Johnson, а особливо важливою була моя розмова із заступником USAID, який курирує Україну", – зазначив дипломат.

За його словами, вся попередня підготовка з боку посольства була проведена повною мірою, і зараз справа вже за Міністерством охорони здоров’я України та іншими відомствами.

Єльченко пояснив, що не може коментувати перебіг переговорів, але запевнив, що "ця робота продовжується на фаховому рівні між представниками МОЗ України і відповідних американських компаній".

Окремо посол зауважив, що агентство США з міжнародного розвитку USAID виділило близько 20 мільйонів доларів на підготовку інфраструктури для вакцини в Україні та проведення організаційних питань. Він пояснив, що річ не лише в холодильниках, які мають забезпечувати наднизькі температури, а й у підготовці персоналу.

Водночас він додав, що можливі й прямі комерційні контакти, які дозволять раніше отримати вакцину за гроші.

За словами посла, постачання за програмою USAID розраховані передусім на вакцинацію 100 тис. українських медиків, які безпосередньо протистоять пандемії. З них – приблизно дві третини, що перебувають в зоні ООС. А це питання належить не стільки до сфери медицини, скільки безпеки.

"На рівні USAID ми отримали запевнення в тому, що про нас американці не забудуть. У них узагалі Україна стоїть на першому місці в регіоні Східної Європи з точку зору пріоритетності допомоги", – підкреслив посол.

Водночас дипломат нагадав про розпорядження президента Трампа, що заборонило продаж вакцини за кордон, допоки не буде вакциноване все населення США.

"Байден обіцяв переглянути цю позицію. Якщо це відбудеться, то процес буде значно прискорений", – зауважив Єльченко.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що всього 28 держав, а також держави-анклави Ватикан і Суверенний Мальтійський Орден допомагали Україні в протидії поширенню коронавірусу 2020 року. Однак найбільше допомоги було від США

Читайте також: Старт вакцинації – за місяць: Чи є ризик отримати російський "Спутнік V" і закриті кордони

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme