UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Посли восьми країн написали петицію Шмигалю через "зелені" тарифи

Посли восьми країн світу, що інвестували у проєкти з розвитку альтернативної енергетики в Україні, розчаровані можливим ретроспективним переглядом "зеленого" тарифу та закликають уряд цього не робити

Про це йдеться у зверненні послів Німеччини, Франції, Великої Британії, Швеції, Бельгії, Канади, Норвегії, Південної Кореї до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, а також голови Офісу президента Андрія Єрмака, передає Depo.ua з посиланням на "Главком".

"Ми розчаровані тим, що результати, досягнуті в секторі, і довіра інвесторів, викликана рішучістю країни виконувати свої зобов'язання згідно з українським законодавством, підриваються прийняттям рішень, які можуть мати короткострокову вигоду, але дуже негативні довгострокові наслідки для електроенергетичного сектору та в цілому для інвестиційного клімату України", –зазначається у зверненні.

Посли закликали уряд не вносити зворотних змін у закони та правила, які забезпечують іноземним інвесторам гарантовану основу для їхніх інвестицій, зазначивши, що в іншому випадку інвестори будуть шукати законних можливостей для протидії таким рішенням.

"Низка українських проєктів з відновлювальної енергетики була забезпечена гарантіями експортного кредиту, наданими закордонними урядами. Тому ми не можемо виключати можливості того, що будь-яке одностороннє скасування правових гарантій з боку України може призвести до того, що надання державних кредитних гарантій у майбутньому здійснюватимуться з більшим небажанням", – попередили посли.

Вони також висловили впевненість у можливості успішного завершення процедури медіації з цього питання за участі Секретаріату Енергетичного співтовариства.

"Ми з оптимізмом дивимося на процедуру медіації, яку ваш уряд зараз проводить із Секретаріатом Енергетичного співтовариства і яка найближчими тижнями має призвести до консенсусної угоди з іноземними інвесторами та відповідними зацікавленими сторонами. Ми розуміємо, що проєкт Меморандуму був підготовлений у процесі медіації. За умови необхідної доброї волі з обох сторін цей Меморандум може бути доопрацьований, забезпечуючи можливу основу для врегулювання, одночасно покладаючи кінець невизначеності у цьому секторі", – йдеться у зверненні.

В.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець нещодавно заявила, що Мінекоенерго відновить переговори з інвесторами щодо проєктів з відновлювальної енергетики для зниження "зеленого" тарифу та вирішення проблеми небалансу енергосистеми. 

Нагадаємо, у лютому Міністерство енергетики та захисту довкілля запропонувало інвесторам, які збудували в Україні сонячні та вітроелектростанції, оновлений план добровільної відмови від "зеленого" тарифу.

Читайте також: Відчайдушний пошук інвесторів: Для чого Зеленський зібрався в Індію та Китай

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme