Посібники Інституту нацпам'яті включать до шкільної програми

Комісія з історії Науково-методичної ради з питань освіти МОН надала 11 виданням і ресурсам Українського інституту нацпам’яті гриф "Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах"
 

Про це заявив заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак, повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт УІНП.

"Одним із пріоритетних напрямів діяльності Інституту є створення літератури, яка популяризує українську історію. За 5 років створено багато книг, брошур, віртуальних ресурсів, а також настільні ігри. Вони вже розійшлися тисячними накладами. Сьогодні Міністерство освіти і науки схвалило цілу низку наших видань до використання в освітньому просторі, визнало їх відповідність державному стандарту, шкільній навчальній програмі, іншим педагогічним вимогам. Переконані, що наша друкована та електронна продукція знайдуть своє місце у школі, допомагатимуть зацікавити молодь у вивченні минулого свого народу", - сказав він.

Він зазначив, що у новому навчальному році вчителі й учні зможуть послуговуватися виданнями, присвяченими Українській революції 1917-1921 років, Голодомору 1932-1933 років, Другій світовій війні та Українській повстанській армії.

За словами Тиліщака, це стало можливим завдяки поглибленню співпраці Українського інституту нацпам’яті із Міністерством освіти і науки та Інститутом модернізації змісту освіти.

"Для підвищення ефективності державної політики відновлення та збереження національної пам'яті українського народу засобами історичної освіти ми активно долучаємося до підготовки шкільних програм з історії України та інтегрованого курсу, розробляємо методичні рекомендації, інформаційні та візуальні матеріали. Ними вже давно користуються освітяни під час викладання важливих тем історії України ХХ століття, відзначення пам'ятних дат і ювілеїв видатних осіб, організації виховних заходів національно-патріотичного спрямування", - відзначив він.

Заступник голови УІНП додав, що Український інститут національної пам’яті звернувся до Інституту модернізації змісту освіти з проханням здійснити науково-методичну експертизу літератури та ресурсів Українського інституту національної пам’яті і надати їм схвалення Міністерства освіти і науки України. Видання містять національно-патріотичну складову, мають потужний потенціал для очищення освітнього простору від радянських ідеологічних кліше та запобігання його політизації.

Таким чином, гриф МОН України отримали: методичний посібник "Бабин Яр – пам’ять на тлі історії"; набір інтерактивних карток "Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)"; ілюстративний проект "100 облич Української революції"; науково-популярне видання, присвячене 100-річчю подій Української революції 1917–1921 років; інформаційно-просвітницькі матеріали у вигляді дитячої гри про діяльність ОУН та УПА; інформаційно-просвітницькі матеріали-настільна дитяча гра за мотивами подій та місць Української революції 1917–1921 років; книга-каталог "Спротив геноциду"; брошура "УПА. Відповідь нескореного народу"; брошура "Голодомор. Комуністичний геноцид в Україні"; брошура "Карпатська Україна"; брошура "Україна в Другій світовій війні".

Нагадаємо, Український інститут нацпам'яті звернувся до Генпрокуратури у зв'язку з організацією у міськраді Харкова голосування за повернення декомунізованому проспекту імені радянського маршала Жукова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme