Порошенко заявив, що не дозволить світу тиснути на Україну щодо статусу Донбасу

Президент України Петро Порошенко стверджує, що не дозволяє іноземним партнерам тиснути на себе у питанні встановлення місцевого самоврядування на окупованих територіях Донецької та Луганської областей
Depo.Влада
26 червня 2015 20:51
ФОТО: depo.ua

Про це глава держави заявив в інтерв'ю телеканалу "Інтер", передає depo.ua.

"Жодного тиску на Україну, на українську владу або на мене особисто немає і бути не може, оскільки я здійснювати цей тиск не дозволю, бо я є президент, гарант української Конституції, і ми будемо вирішувати, виключно виходячи з інтересів України", - запевнив президент.

Він констатував, що "Україна є самостійною, незалежною і суверенною державою, і право встановлювати режим місцевого самоврядування належить виключно носію державної влади - народу України і обраним цим народом представникам у Верховну Раду та президенту".

За словами Порошенка, дуже важливо, щоб в розробці Конституції брали участь і представники окремих регіонів Донецької та Луганської області.

"Тільки не парашутисти з Москви, а реальні люди, які представляють народ у Донецьку і Луганську", - зазначив він.

"Для того щоб уникнути будь-яких тлумачень особливого режиму місцевого самоврядування, наскільки мені відомо, Конституційна комісія запропонувала у перехідних положеннях відобразити, що режим місцевого самоврядування на території окремих районів Донецької та Луганської областей визначається законом. І таким чином забезпечило 100%-у законність тих норм, які проголосовані в парламенті, і які повністю відповідають Мінським угодам", - додав Порошенко.

На думку глави держави, конституційне врегулювання цього питання, буде повністю завершене після підтримання змін до Конституції парламентом.

Нагадаємо, на цьому тижні ЗМІ написали. що ЄС звертається до української сторони з пропозицією надати Донбасу особливий статус, не чекаючи, доки бойовики та Росія виконають перші пункти Мінських домовленостей. Щоправда,  пізніше в Брюселі спростували ці вимоги

Читайте також: ЄС від безсилості поставив "вилку" Україні із спецстатусом Донбасу