ЄС від безсилості поставив "вилку" Україні із спецстатусом Донбасу

ЄС змирився, що нічого більше не вдіє з Путіним і вирішив поставити "вилку" Україні, щоб сховати свою безсилість
Depo.Влада
24 червня 2015 17:15
ФОТО: depo.ua
ЄС від безсилості поставив "вилку" Україні із спецстатусом Донбасу
ЄС від безсилості поставив "вилку" Україні із спецстатусом Донбасу

В ЄС фактично підтвердили, що вимагатимуть від України, не зважаючи на постійні обстріли з боку терористів, якнайшвидшої зміни Конституції з внесенням туди ПОСТІЙНОГО особливого статусу окремих райнів Донбаса ("ДНР" та "ЛНР"). Чому європейці так вчинили?

Все дуже просто - європейська дипломатія нічого вже не може вдіяти з Путіним, а Мінські угоди - це невиконуваний "глухий кут". Утім ЄС не хоче посилювати санкції проти Росії і всі подальші дії в цьому напрямі переклав на США. Однак ЄС не може відверто визнати цієї ганьби, зрештою, треба щось і виборцям своїм говорити, які дивляться і розуміють, що з Грецією упоратися лідери не можуть, з кризою на Донбасі - не можуть, з нелегальними мігрантами - не можуть, і так далі. Тому лідери ЄС вирішили "підставити" Україну і вимагати в неї спецстатусу для терористів без жодного припинення вогню. Мовляв, усе як записано в Мінських угодах. "Стаття 11 Комплексу заходів зазначає згоду на проведення до кінця 2015 року конституційної реформи в Україні, яка має включати ухвалення постійного законодавства щодо особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей", - йдеться у коментарі ЄС.

А те що перед пунктом 11 ще є і пункт 1 - про припинення вогню, то це нікого не обходить. Мовляв, давай Київ виконуй пункт 11, а там пацифіковані особливим статусом терористи і вогонь припинять. Хоча усім зрозуміло, що не припинять. Нагадаємо, що ВР вже ухвалювала закон про особливий статус. Правда тимчасовий. І що? Хтось припинив вогонь? Звісно, що Київ цілком обгрунтовано пішле ЄС з їхнім спецстатусом і якраз на це розраховують європейські дипломати. Після цього можна розвести руками і сказати: ми пропонували, але Україна не хоче, ми її, звісно, розуміємо, але, от якби попробувати зі спецтатусом, то може б ми і переконали Путіна припинити війну. Одним словом, умиваємо розведені руки. І що характерно, одночасно з цими недолугими потугами євродипломатів прикрити свій срам, про невиконання Україною Мінських угод почали говорити в Кремлі і в їх "п'ятій колоні" Опоблоці. МЗС РФ хитає головою і каже, якщо не ухвалити спецстатус, то війна вийде за межі Донбасу. І тут же їм підспівують поплічники Януковича з Опоблока, мовляв, яка "хунта" погана - не виконує Мінських угод