Порошенко заявив, що Україні вдалося об'єднати ЄС навколо ідеї миротворчої місії на Донбасі

Президент Петро Порошенко назвав одним з головних результатів П'ятого Саміту "Східного партнерства" - включення до підсумкової декларації Саміту положень щодо європейської перспективи України

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу президента.

Глава держави підкреслив, що українській делегації також вдалося вирішити ще одне важливе політичне питання - об'єднати позиції країн Європейського Союзу навколо миротворчої місії на Донбасі.

"Нам вдалося вирішити важливе питання для України – об'єднання ЄС навколо миротворчої місії на Донбасі. Нам вдалося включити цю позицію у фінальну резолюцію Саміту", - підкреслив Петро Порошенко.

"Ми активно просуваємо цю позицію як в Генеральній Асамблеї ООН, так і сьогодні нам вдалося включити цю позицію у фінальну резолюцію Саміту", - сказав президент.

Відповідаючи на питання стосовно формулювання щодо "Росії як країни-агресора", Президент наголосив: "В нас є декларація Європейської народної партії, де це було записано. Якщо ви почитаєте декларацію ЄНП, там чітко зазначено щодо місця і ролі Росії". При цьому він додав, що "в рамках Східного партнерства є декілька країн, які мають різні темпи європейської інтеграції".

Коментуючи загальні підсумки саміту, президент сказав: "Чи вдалося нам реалізувати все, що ми хотіли? Відповідь – ні. І саме в цьому була наша позиція – Європа має бути жорсткіша, Європа має бути об'єднаніша, Європа має бути більш рішучою. І це все, що ми намагалися досягнути в переговорах".

Глава держави також підкреслив, що "сьогодні було чітко продемонстровано, що Україна є самостійний гравець, з яким рахуються європейські лідери" та наголосив, що за останні два дні він мав зустрічі з 15 лідерами європейських країн.

Нагадаємо, що Порошенко анонсував три транші допомоги від ЄС.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme