Порошенко заявив, коли Україна вступить у НАТО

Президент України Петро Порошенко вважає, що говорити про вступ України до Північноатлантичного альянсу (НАТО) поки що рано
Depo.Влада
17 листопада 2014 11:59
ФОТО: depo.ua
Порошенко заявив, коли Україна вступить у НАТО
Порошенко заявив, коли Україна вступить у НАТО

Про це він повідомив в інтерв'ю німецькому виданню Bild, передає ДеПо.

«Навіть якщо б ми поставили питання про вступ України в НАТО, то НАТО до цього було б ще не готове. Коли ми проведемо реформи в Україні і виконаємо всі критерії, тільки тоді ми зможемо запитати у людей в Україні, чи хочуть вони вступу в НАТО», - повідомив Порошенко.

Водночас він зазначив, що існує «перспектива» членства України в ЄС, і висловив надію на технічну військову допомогу. «Нам цілком зрозуміло, що ЄС не відправить в Україну солдатів. Але що нам потрібно - це технічна військова допомога», яку, за словами Порошенка, вже надають кілька країн.

Президент України в інтерв'ю також висловив упевненість у дієвості санкцій Заходу проти Росії. При цьому, за його словами, метою України не є «завдати збитків Росії». Санкції, за його словами, варто розглядати як інструмент, мета якого - «припинення підтримки сепаратистів і втілення в життя мирних домовленостей».

Порошенко вважає важливим, що світ демонструє солідарність з Україною і вводить санкції, навіть якщо вони завдають окремим державам певної шкоди.

Нагадаємо, що в тексті коаліційної угоди між обраними до Верховної Ради політичними партіями йдеться про те, що планується «розробка та внесення змін до законів України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» та «Про основи національної безпеки», у тому числі передбачене скасування позаблокового статусу України, відновлення політичного курсу на інтеграцію в Євроатлантичний простір безпеки і членство в організації Північноатлантичного договору».