Порошенко закликав Раду повернутися до судової реформи

Президент Петро Порошенко наголошує на необхідності продовження судової реформи та розгляду змін до Конституції в частині правосуддя
Depo.Влада
29 березня 2016 06:01
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час зустрічі з головами депутатських фракцій, передає depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

"Я просив би вас, навіть в умовах парламентсько-урядової кризи, розглянути можливість повернення до питання змін до Конституції щодо правосуддя, провести необхідні консультації", - сказав Порошенко.

Президент назвав неприпустимою ситуацію, яка склалася у цій сфері. "Те, що відбувається останніми днями у судовій гілці влади: коли відпускають тих, хто возив "тітушок", коли корупціонери виходять із судів - це є неприйнятним", - наголосив Порошенко.

Глава держави вкотре підкреслив, що реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів забезпечить практичну реалізацію принципів верховенства права і забезпечення права кожного на справедливий розгляд його справи незалежним та неупередженим судом.

Президент також закликав народних обранців прискорити пошук шляхів подолання політичної кризи.

Нагадаємо, 2 лютого Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про внесення змін до Конституції в частині правосуддя. За нього проголосували 244 народні депутати.

22 січня Конституційний суд України визнав законопроект Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) таким, що відповідає Основному закону країни, а саме вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Потім у Верховну Раду внесли доопрацьований законопроект про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя, згідно з яким право відставки генпрокурора залишається за парламентом. У попередній версії документа це право повинне було перейти президенту.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада