Порошенко вважає, що закон про столицю – це відсторонення киян від влади

Ухвалення закону про столицю – це намагання порушити принципи місцевого самоврядування та відсторонити від вирішення питань громади самих громадян, є порушенням Конституції України та наступом на одну з найуспішніших реформ – децентралізацію

Порошенко вважає, що закон про столицю –…

Про це сказав журналістам п’ятий президент України, лідер політичної партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко, передає Depo.ua з посиланням на сайт партії.

"У нас є спроба порушити місцеве самоврядування, є спроба відсторонити від влади киян, є спроба порушити Конституцію. Бо єдиним джерелом влади в Україні є народ", – заявив Порошенко.

Він додав, що в основі місцевого самоврядування є повноваження громадян обирати міського голову, включно з виконавчою владою.

"Це є наступ на одну з найуспішніших реформ, яка була проведена моєю командою, реформа децентралізації", – зазначив він.

"І незалежно від того про яке місто ми говоримо, Київ, Львів, Дніпро чи будь-яке інше, ми маємо захищати інтереси територіальних громад", – підкреслив п’ятий президент України.

Він особливо відзначив, що завдяки децентралізації місцеві громади  отримали кошти і повноваження, отримали право самостійно визначати напрямки розвитку громад та ефективно використовувати наявні у них ресурси.

"Гроші мають розподілятися громадою, а не з сумками тягнутися до якихось кабінетів і байдуже на яких вулицях вони будуть розташовані – на вулиці Банковій, чи на Грушевського", – зауважив Петро Порошенко.

"Це точно буде наступ на демократію і це точно великий крок назад. Це буде руйнація реформ", – сказав п’ятий президент України.

Петро Порошенко також нагадав, що реформу децентралізації допомагали впроваджувати наші європейські партнери. У нас були радники з Польщі, Німеччини.

"У нас були всі, хто чітко висловився, що це реформа, яка довела свою ефективність", – зауважив він.

Нагадаємо, 3 жовтня народні депутати підтримали у першому читанні та за основу законопроект про внесення змін до закону України "Про столицю України – місто-герой Київ".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook