Порошенко дав Філарету Героя України (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Сьогодні, 22 січня, президент Петро Порошенко бере участь в урочистостях із нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗНР)

Про це повідомляє Depo.ua.

"Святійший Патріарх Філарет залишається духовним лідером української церкви, духовним лідером українського народу. Тому схвалив рішення присвоїти йому звання Героя України. Ця нагорода абсолютно заслужена. Він все життя самовіддано служив Церкві та українському народу", – наголосив Порошенко.

"В особливий день, коли Україна святкує столітній ювілей великої історичної події – проголошення Акта Злуки відзначаємо високими нагородами видатних українців, які самовіддано долучилися до будівництва української держави", – додав він.

Президент зазначив, що "велика честь від імені держави вручити нагороди, якими вшановано видатних українців, які стояли біля витоків незалежності, безумовних моральних авторитетів нашої нації. Це – Левко Лук'яненко та Мирослав Попович" і підкреслив, що "їхні імена назавжди увійшли в історію".

"Вдячність і повага великим інтелектуалам – Ігорю Юхновському і Володимиру Горбуліну. Ваша праця дає чіткі орієнтири нашому суспільству. Ваш науковий доробок, патріотизм і мудрість здобули вам визнання і пошану. Зичу вам довгих і щасливих років плідної роботи", – додав Порошенко.

Також він висловив окремі слова подяки "митцям, які дарують нам неповторну красу української культури, утверджують її духовну силу по всьому світу – Тарасові Петриненку, Тарасові Компаніченку, Віктору Гуцалу, Едуардові Драчу".

"У вашій творчості, у ваших піснях – душа українського народу", – вважає голова держави.

Окрім цього Порошенко висловив пошану представникам медичної галузі України, які примножують славні традиції національної медицини – Миколі Троньку та Олександру Усенку.

"Ваша діяльність – це важливий внесок в розвиток української медицини", – зазначив він.

Ще Порошенко висловив подяку на адресу Олександра Сушка.

"За його активні зусилля, спрямовані на мобілізацію громадської підтримки навколо реформування країни, посування України до Євросоюзу і НАТО", – підсумував президент.

Нагадаємо, сьогодні, 22 січня, у Києві на мосту Патона влаштували щорічну акцію "Живий ланцюг Соборності".

Довідка: 22 січня Україна святкує День Соборності, присвячений першому історичному об'єднанню Сходу та Заходу України в 1919 році в одну єдину соборну державу.

Живий ланцюг Соборності — щорічна акція, що присвячена Дню Соборності України та річниці з дня проголошення Незалежності України. Учасники акції символічно об'єднують береги Дніпра "живим ланцюгом" на мосту Патона в Києві, рухаючись назустріч двома колонами - з лівого берега (символізує Українську Народу Республіку) та з правого берега (символізує Західно-Українську Народну Республіку).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна