Порошенко у Варшаві віддав данину пам'яті жертвам Волинської трагедії

Президент України Петро Порошенко в п'ятницю в рамках візиту до Варшави для участі в саміті НАТО віддав данину пам'яті жертвам Волинської трагедії
Depo.Влада
8 липня 2016 20:47
ФОТО: depo.ua

Порошенко відвідав кладовище Жолібож, де поклав квіти і запалив свічку перед пам'ятником жертвам Волинської різанини, встав на коліна і перехрестився, передає depo.ua з посиланням на агентство PAP.

Порошенко у Варшаві віддав данину пам'яті жертвам Волинської трагедії - фото 1

Після цього український президент привітав присутніх біля пам'ятника українців. До складу делегації Києва на саміті входить народний депутат Надія Савченко.

Нагадаємо, сьогодні Сенат Польщі (верхня палата парламенту) ухвалив постанову, в якому події Волинської трагедії названі геноцидом.

У документі сенатори закликали своїх колег з нижньої палати (Сейму) встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Республіки Польща (1918-1939 роки).

Міністерство закордонних справ України закликає не політизувати прийняття Сенатом Польщі резолюції про визнання Волинської трагедії геноцидом.

Довідка: найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада

Читайте також: