Порошенко доручив врегулювати виїзд за кордон осіб, які підлягають призову

Президент України Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів розглянути питання законодавчого врегулювання порядку виїзду за кордон громадян України, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації на особливий період
Depo.Влада
30 січня 2015 15:23
ФОТО: depo.ua
Порошенко доручив врегулювати виїзд за кордон осіб, які підлягають призову
Порошенко доручив врегулювати виїзд за кордон осіб, які підлягають призову

Про це йдеться в указі президента про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації в 2015 році, повідомляє прес-служба глави держави, передає depo.ua.

Президент доручив уряду забезпечити порядок застосування норм і положень низки законодавчих актів щодо мобілізації.

Зокрема, Кабінет Міністрів повинен розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про внесення змін до закону України:

- про військовий обов'язок і військову службу в частині врегулювання питання звільнення з військової служби під час мобілізації (в особливий період) військовослужбовців з метою забезпечення ротації особового складу;

- про доктрину соціального захисту та психологічної реабілітації осіб, які постраждали при виконанні обов'язків військової служби в Україні.

Генеральний штаб Збройних Сил України повинен вжити невідкладних заходів щодо укомплектування військових комісаріатів військовослужбовцями з відповідним рівнем професійної підготовки, зокрема, з питань мобілізації, і розглянути питання підвищення ефективності органів військового управління, насамперед шляхом їхнього доукомплектування офіцерами запасу.

Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров'я та Міністерством соціальної політики має забезпечити соціально-психологічну реабілітацію військовослужбовців - учасників антитерористичної операції.

Крім того, спільно з Міністерством охорони здоров'я оборонне відомство буде вдосконалювати процедуру проходження медичного огляду військовозобов'язаних, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період, передбачивши механізм запобігання необґрунтованого надання відстрочки від призову за станом здоров'я.

Спільно зі Службою безпеки та за участю Генеральної прокуратури оборонне відомство має вжити заходів щодо недопущення порушень законодавства України при проведенні мобілізації, у тому числі з протидії можливим проявам корупції у військових комісаріатах.

«Указ підписано з метою забезпечення переходу національної економіки на функціонування в умовах особливого періоду, мобілізаційного розгортання Збройних Сил України, інших військових формувань», - пояснили в прес-службі АП.

Як повідомляв depo.ua, 29 січня президент України Петро Порошенко заявив, що чергова хвиля мобілізації в Україні проходить за графіком: вручено 73 тис. повісток. На 2015 рік в Україні заплановано три хвилі мобілізації - з січня по серпень. Перша почалася 20 січня, вона повинна тривати три місяці.

Відзначимо, що 28 січня в Російській Федерації дозволили громадянам України призовного віку перебувати на території країни більше 90 днів, щоб зірвати хвилю мобілізації в Україні.