Порошенко погодив рішення РНБО про оборонне замовлення і заходи з реабілітації бійців АТО

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 6 травня 2015 року " Про стан виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України та додаткові заходи щодо забезпечення обороноздатності держави "
Depo.Влада
26 травня 2015 19:53
ФОТО: depo.ua

Глава держави підписав відповідний указ, передає depo.ua з посиланням на сайт Адміністрації Президента.

Розглянувши стан виконання рішень у 2014 році та I кварталі 2015 року щодо посилення обороноздатності держави, президент визнав недостатньо ефективною роботу органів державної влади щодо нейтралізації загроз національній безпеці. У зв'язку з цим Рада прийняла додаткові заходи для виконання прийнятих рішень і забезпечення обороноздатності держави.

Зокрема, РНБО вирішила утворити Міжвідомчу комісію з питань оборонно-промислового комплексу та запропонувати президенту затвердити положення про неї.

"РНБО доручила Кабінету Міністрів вжити заходів щодо забезпечення додаткового фінансування на заходи з ідентифікації тіл військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів, які загинули під час участі в антитерористичній операції; про створення міжвідомчого координаційного центру соціально-трудової реабілітації учасників АТО. Уряд також має у місячний термін забезпечити координацію робіт з організації протезування та ортезування учасників АТО, збільшення розміру допомоги на їх протезування, ортезування за кордоном, компенсації витрат, пов'язаних з післягарантійним обслуговуванням і ремонтом протезних виробів", - зазначили в АП. 

Кабінету Міністрів також доручено забезпечити безумовне виконання державного оборонного замовлення на 2015 рік, своєчасного і повного фінансування заходів з розробки і закупівлі озброєння і військової техніки, проведення робіт з ремонту і постачанню військової техніки Збройних Сил та інших військових формувань.

Крім того, Радбез доручив профільним відомствам забезпечити у двотижневий термін створення автоматизованих баз даних щодо обліку військовослужбовців, поранених, під час участі в АТО, та вжити заходів щодо використання таких баз даних Військово-цивільним координаційним штабом медичної допомоги.

Також Міноборони, Генштабу Збройних Сил, МВС, Головному управлінню Національної гвардії, СБУ доручено вжити заходів щодо поліпшення координації та управління військами, забезпечення належного контролю за виконанням поставлених завдань підрозділам і посилення військової дисципліни та правопорядку.

Крім того, РНБО доручив забезпечити представництво фахівців Державного концерну "Укроборонпром" при штабах АТО і штабах секторів антитерористичної операції з метою своєчасного вирішення питань ремонту і обслуговування озброєння і військової техніки.

"Міноборони, Генштаб ЗСУ, МВС і СБУ повинні організувати в місячний термін з метою укомплектування підлеглих структур офіцерським складом курсову підготовку осіб з вищою освітою, призваних на військову службу під час мобілізації, з подальшим присвоєнням їм первинних офіцерських військових звань, а також перепідготовку офіцерів запасу за найбільш дефіцитними спеціальностями", - наголосили в Адміністрації Президента.