Порошенко подякував лідерам західних держав за відмову їхати на парад до Путіна

Президент України Петро Порошенко вдячний главам держав, які відмовилися брати участь у параді 9 травня в Москві
Depo.Влада
8 травня 2015 08:41
ФОТО: depo.ua
Порошенко подякував лідерам західних держав за відмову їхати на парад до Путіна
Порошенко подякував лідерам західних держав за відмову їхати на парад до Путіна

Про це сказав Порошенко у Гданську в четвер в рамках політичної дискусії на тему "Європейська інтеграція як урок, отриманий після Другої світової війни" з нагоди 70-й річниці перемоги над нацизмом, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Від імені народу України, я вдячний багатьом із світових лідерів за відмову брати участь у параді в Москві", - сказав Порошенко.

За його словами, на параді 9 травня в Москві буде продемонстровано зброю, яка використовується на сході України.

"8 травня народ України вперше приєднається до європейців, до Дня вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні, а 9 травня в Москві пройде парад, на якому буде показано зброю, яку застосовують зараз у Донецьку. Україна відхилила пропозицію взяти участь у цьому параді", - сказав глава української держави.

Порошенко зазначив, що необхідно зробити все, щоб помилки 30-х років ніколи не повторилися.

"Великомасштабний конфлікт в Європі зараз здається набагато ближче, ніж раніше. Після аншлюсу Австрії та гітлерівської окупації Судет, Польща стала першою країною, яка зіткнулася з полум'ям нацизму. Ця нація також стала першою жертвою так званого Пакту Молотова-Ріббентропа. Ми всі пам'ятаємо спільний радянсько-нацистський парад у вересні 1939 року в Бресті... Нацизм і комунізм, антисемітизм та етнічні переслідування, пропаганда і тортури - це все стоїть в одному ряду злочинів, які стали основними в ХХ столітті. Злочини, які, незважаючи на ... уроки, відбуваються сьогодні, в XXI столітті", - підкреслив президент України.

"Якщо Європа не підтримає Україну, вона зрадить сама себе", - заявив Порошенко.