Порошенко розповів, якими бачить податки у новому Податковому кодексі

Президент Петро Порошенко поставив завдання до Нового року ухватили зміни до податкового законодавства і бюджет на 2016 рік
Depo.Влада
8 грудня 2015 21:59
ФОТО: depo.ua
Порошенко розповів, якими бачить податки у новому Податковому кодексі
Порошенко розповів, якими бачить податки у новому Податковому кодексі

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

За його словами, незважаючи на те, що податкові та бюджетно-фінансові питання не є сферою відповідальності президента, в умовах часового цейтноту і викликів національній безпеці він вимушений сьогодні винести питання про податкову реформу на обговорення Нацради реформ.

Президент підкреслив, що йдеться не лише про необхідність прийняття державного бюджету, оскільки необхідно фінансувати видатки, включаючи оборону.

"Мова йде про те, що прийняття бюджету та змін до податкового законодавства є умовою для отримання фінансування від Міжнародного валютного фонду. На сьогоднішній день фінансування МВФ є однією з ключових умов забезпечення фінансової стабільності держави", – наголосив Порошенко.

Він висловив впевненість в тому, що компроміс між двома підходами буде знайдено і оформлено у відповідний законопроект.

Президент також відзначив необхідність максимально прискорити розгляд цього законопроекту у парламенті.

За словами глави держави, в цілому зміни до податкового законодавства мають відповідати трьом вимогам.

Вони мають стимулювати розвиток економіки: "Ставки податків, адміністрування, прозорість мають суттєво вплинути на інвестиційний клімат".

Вони мають сприяти істотному скороченню податкового навантаження на бізнес, спрощенню адміністрування, забезпеченню прозорості, в тому числі і для розкриття "сірих" секторів економіки, де до цього взагалі не було обліку, зазначив президент.

Нарешті, податкові зміни не повинні обернутися втратами для бюджету.
"Це можна забезпечити лише нашою спільною об’єднаною роботою", – заявив глава держави.

Президент повідомив, що податок на прибуток підприємств і ПДФО, всупереч попереднім намірам, збільшуватись не будуть.

"Ключова позиція, що ми не робимо підвищення податкового тиску – ані на громадянина, ані на бізнес", – заявив президент.

"Дуже важливо, щоб ця філософія розповсюджувалася на декілька років. Якщо ми ставимо 18 відсотків податок на прибуток підприємств і ПДФО на 2016 рік, щоб ми зараз зафіксували, що на 2017 рік ставка буде ще зменшена на один відсоток, а на 2018 рік визначили орієнтир, за яким ми маємо досягнути максимум 20-відсоткового навантаження на фонд заробітної плати – приблизно 10 відсотків ПДФО і 10% – ЄСВ", – сказав Порошенко.

Також глава держави запропонував розглянути можливість запровадити ставки з 1 січня, дати бізнесу 3 місяці на ознайомлення з новаціями, із тим, щоб з 1 квітня податкові зміни ввести у дію.

Зазначимо, Національний рада реформ затвердила нові ставки основних податків, які можуть набути чинності з 1 січня, пише РБК-Україна

Як повідомив народний депутат, член комітету з питань податкової та митної політики Андрій Журжій, ставка податку на прибуток становитиме 18%, з 2017 року вона знизитися до 17%. Податок на доходи фізичних осіб становитиме 18%, Рівень ПДВ збережеться незмінним − 20%. При цьому пільговий режим оподаткування лікарських засобів буде збережений на рівні 7%.

Єдиний соціальний внесок складе 20%. У 2018 році планується скасування ЄСВ і збільшення ПДФО до 20%.

У питанні адміністрування ПДВ парламентський комітет і Кабмін досягли компромісу. При затвердженні проекту змін до Податкового кодексу на засіданні уряду Міністерство фінансів зобов'язався врахувати всі норми, запропоновані в депутатському варіанті реформи.

Зокрема, йдеться про автоматичне відшкодування податку для всіх платників без застосування критеріїв. В частині скасування спецрежиму ПДВ для аграрного сектору також є певні поступки з боку Мінфіну. Пільга, незважаючи на вимоги МВФ, скасовано не буде, але частина ПДВ-25% - сільгоспвиробники будуть перераховувати до бюджету. 75% залишиться в розпорядженні бізнесу.

Також сторони домовилися змінити систему сплати єдиного податку. Групи і вимоги, запропоновані Мінфіном, можуть бути прийняті. Держава за свій рахунок зобов'язується закупити касові апарати, а норми про застосування коефіцієнта для непрямих методів розрахунку витрат будуть переглянуті.

За словами Журжія, проекти податкової реформи та державного бюджету на 2016 рік будуть розглянуті на засіданні Кабміну в середу, 9 грудня. 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада