Порошенко каже, що розчистив дорогу для безвізу

Президент України Петро Порошенко прокоментував вчорашнє рішення Єврокомісії щодо надання Україні безвізового режиму з ЄС
Depo.Влада
21 квітня 2016 12:38
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив сьогодні під час спільної прес-конференції з президентом Румунії Клаусом Йоханнесом, передає depo.ua.

"Вчорашнє рішення Європейської комісії про надання Україні безвізового режиму є свідченням того, що Україна виконала 140 пунктів реформ, які були передумовами для видачі цього документу. Значна частина цих реформ стосувалась саме боротьби з корупцією", - сказав Порошенко.

Він також повідомив, що на сьогодні вже відкриті кримінальні справи проти окремих депутаітів, губернаторів і чиновників, яких підозрюють у корупції.

Нагадаємо, 20 квітня Єврокомісія оголосила про подання законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

Як відомо, за процедурами Євросоюзу, після цього пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру узгодження – і між країнами-членами Євросоюзу, і на рівні Європарламенту.

Процедура підготовки та розгляду документа в Європарламенті забирає не менше місяця (зокрема, має бути призначений доповідач та відбуваються дебати та комітетські слухання). Після схвалення в Єврокомісією він має бути затверджений Радою ЄС. Таким чином, рішення набуде чинності орієнтовно в липні.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада