Порошенко каже, що поставив на карту свою репутацію заради реформ

Президент України Петро Порошенко вважає, що влада заради проведення болючих реформ та змін в Україні "поставила на карту свою репутацію"
Depo.Влада
4 серпня 2015 09:20
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю французькому радіо RFI, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Ці реформи (що проводяться в Україні - ред.) вкрай болючі. Ми ставимо на карту нашу репутацію для того, щоб змінити країну", - зазначив Порошенко.

За його словами, країни, де б уряд чи президент успішно проводили реформи в контексті війни та підвищення витрат на оборону, не існує.

"Але під час війни ми скоротили дефіцит бюджету, ми працюємо над децентралізацією країни, будуємо правову державу і проводимо дуже складну судову реформу, боремося з бюрократією та олігархією", - зауважив президент.

Він також додав, що українці, попри зниження ВВП нижче, ніж після розпаду СРСР в 1990 році, не бажають повернення до Радянського Союзу.

"Я не думаю, що тут багато хто відчуває справжню ностальгію за СРСР. Результати останніх президентських і парламентських виборів це наочно продемонстрували", - наголосив глава держави.

Він пояснив причини падіння ВВП в Україні.

"Цьому є дуже просте пояснення: 25% промисловості знаходиться на окупованій території. Підприємства, що приносили 10% доходів від промисловості, були фізично знищені війною або демонтовані, а їх обладнання відправлено на територію країни-агресора, до Росії", - сказав Порошенко.

Крім того, за його словами, паралельно з агресією на сході України (і на додаток анексії Криму - RFI) росіяни закривають свої ринки.

"Росія почала масштабну торговельну війну проти України. Зараз ми активно шукаємо ринки для заміни. Але це, напевно, найгірше з випробувань для України, якому ми піддаємося з боку агресора", - підкреслив президент.

Більше новин про українську політику читайте у розділі "Влада".