Порошенко хоче долучили до переписування Конституції позакоаліційні сили

Президент України Петро Порошенко запропонував голові Верховної Ради та конституційної комісії Володимиру Гройсману долучити до роботи комісії позакоаліційні фракції
Depo.Влада
6 квітня 2015 12:14
ФОТО: depo.ua

Про це президент заявив сьогодні на засіданні комісії, передає кореспондент depo.ua.

"Я просив би Володимира Борисовича (Гройсмана, - ред.), щоб до роботи в Конституційній комісії приєдналися і парламентські фракції, які не входять в коаліцію", - сказав Порошенко.

На його думку, до роботи комісії поотрібно залучити якнайширше коло парламентських фракцій, експертів, представників громадськості.

Порошенко також визначив три пріоритетні завдання для комісії.

"Перше - це децентралізація.  Друге, я вважаю, що повинно бути вдосконалення конституційних основ правосуддя.  Третє - удосконалення конституційного регулювання прав, свобод і обов'язків людини і громадянина", - заявив глава держави.

Крім того, він заявив, що готовий ініціювати референдум щодо державного устрою України.

"Я готовий до того, щоб ми запустили рефередум з питання державного устрою України, якщо ви будете бачити в тому необхідність", - сказав Порошенко.

У свою чергу, глава уряду Арсеній Яценюк зауважив, що українську Конституцію буде писати українська влада і український народ.  "Ні Москва, ні будь-хто інший не буде розповідати нам, яка має бути Конституція", - сказав Яценюк.

він переконаний, що в Основному законі мають бути відображені інтереси всієї України, в тому числі Донбасу.

Нагадаємо, очолює Конституційну комісію голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

До складу комісії також входять колишні президенти України Віктор Ющенко, Леонід Кучма та Леонід Кравчукта та екс-прем'єр Юлія Тимошенко.