Порошенко хоче долучили до переписування Конституції позакоаліційні сили

Президент України Петро Порошенко запропонував голові Верховної Ради та конституційної комісії Володимиру Гройсману долучити до роботи комісії позакоаліційні фракції

Про це президент заявив сьогодні на засіданні комісії, передає кореспондент depo.ua.

"Я просив би Володимира Борисовича (Гройсмана, - ред.), щоб до роботи в Конституційній комісії приєдналися і парламентські фракції, які не входять в коаліцію", - сказав Порошенко.

На його думку, до роботи комісії поотрібно залучити якнайширше коло парламентських фракцій, експертів, представників громадськості.

Порошенко також визначив три пріоритетні завдання для комісії.

"Перше - це децентралізація.  Друге, я вважаю, що повинно бути вдосконалення конституційних основ правосуддя.  Третє - удосконалення конституційного регулювання прав, свобод і обов'язків людини і громадянина", - заявив глава держави.

Крім того, він заявив, що готовий ініціювати референдум щодо державного устрою України.

"Я готовий до того, щоб ми запустили рефередум з питання державного устрою України, якщо ви будете бачити в тому необхідність", - сказав Порошенко.

У свою чергу, глава уряду Арсеній Яценюк зауважив, що українську Конституцію буде писати українська влада і український народ.  "Ні Москва, ні будь-хто інший не буде розповідати нам, яка має бути Конституція", - сказав Яценюк.

він переконаний, що в Основному законі мають бути відображені інтереси всієї України, в тому числі Донбасу.

Нагадаємо, очолює Конституційну комісію голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

До складу комісії також входять колишні президенти України Віктор Ющенко, Леонід Кучма та Леонід Кравчукта та екс-прем'єр Юлія Тимошенко.