Порошенко дав старт перебудові сектору оборони і безпеки для вступу в НАТО

В Україні починається перебудова сектору оборони і безпеки для вступу в НАТО
Depo.Влада
20 травня 2016 18:16
ФОТО: depo.ua

Про це заявив президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, передає depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

Рада розглянула Стратегічний оборонний бюлетень і питання, пов'язані з плануванням і виконанням державного оборонного замовлення.

Порошенко зазначив, що бюлетень підготовлено за участю, у тому числі експертів з НАТО і Школи післядипломної освіти ВМС США.

"Участь експертів Альянсу і його окремих країн-членів - природна і необхідна. Стратегічний оборонний бюлетень - це дорожня карта реформ сектору оборони і безпеки", - підкреслив він, зазначивши, що документ стосується не тільки Збройних Сил України, а націлений на встановлення строків і конкретних завдань для комплексного реформування сектору оборони і безпеки.

"Даний проект є фактичним початком реальної перебудови сектору оборони і безпеки для вступу в НАТО. Це не означає, що зараз приймається рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємося у сфері наших міжнародних зобов'язань, але це той рубікон, який переходить українські ВСУ і сектор оборони і безпеки для остаточного переведення під стандарти НАТО", - підкреслив він.

Президент додав, що очікуваним результатом оборонної реформи є створення на принципах і стандартами, прийнятими в країнах НАТО, ефективних, мобільних, дуже добре оснащених сучасним озброєнням, військовою спеціальною технікою, об'єднаних сил оборони зразка 2020 року, які будуть мати можливість гарантовано забезпечити оборону держави.

Глава держави також звернув увагу на редакційний, на перший погляд нюанс, який насправді має стратегічний і символічний характер - графу "Глосарій", основною метою якого є адаптація термінів, що вживаються в національному законодавстві, понятійного апарату, що застосовується в стратегічних документах країн-НАТО.

"Ми нарешті відходимо від системи побудови радянської армії і будуємо справжні та ефективні Збройні Сили. Для мене це дуже важливо, тому що це є доказом того, що Україна і НАТО говорять на одній мові і добре розуміють один одного", - підкреслив Порошенко.

За словами президента, також слід вдосконалити систему управління силами оборони, розмежувати повноваження органів державної влади з питань національної безпеки і оборони та реалізація положень Стратегічного оборонного бюлетеня буде сприяти ефективному використанню ресурсів - кожної копійки, що в цих важких умовах виділяється зараз на сектор безпеки і оборони.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що в Україні можуть створити центр НАТО з вивчення досвіду гібридної війни з Росією.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада