Польський глава "Укрзалізниці" хоче підвищити вартість залізничних перевезень – Вілкул

Співголова фракції Опозиційного Блоку в парламенті Олександр Вілкул заявив, що польський глава "Укрзалізниці" Войцех Балчун намір підвищити вартість пасажирських і вантажних перевезень
Depo.Влада
16 листопада 2016 17:29
ФОТО: depo.ua

Повідомляє "112.ua".

"Інтереси простих людей, для яких квитки на поїзд стають непідйомними, не цікавлять главу "Укрзалізниці" Войцеха Балчуна. Його не хвилює, що вітчизняні промислові підприємства можуть просто зупинитися. Щоб назбирати на свою зарплату в 1 млн доларів цей польський рокер хоче підвищити вартість пасажирських і вантажних перевезень", - заявив Вілкул.

Як повідомляли ЗМІ, "Укрзалізниця" планує підвищити тарифи на пасажирські і вантажні перевезення в середньому на 25-30%. Про це стало відомо в результаті появи інформації про проект фінансового плану УЗ на 2017 рік, який вже подано на розгляд до Кабінету міністрів.

Вілкул зажадав, щоб було накладено мораторій на підвищення залізничних тарифів в умовах кризи. А також спеціальна слідча комісія повинна Верховної Ради повинна розслідувати корупцію на "Укрзалізниці".

У середньому в 2016 році УЗ закуповувала дизпаливо по 16,75 тис. грн/тонну, що на 2,5 тис. грн вище за ціну закупівлі великими гравцями на ринку дизельного палива. На наступний рік запропонована ціна в 18,1 тис. грн/тонну, що, на думку експертів паливного ринку, буде перевищувати оптові ціни приблизно на півтори тисячі гривень.

"У цьому році "Укрзалізниця" не надала вчасно вагони українським виробникам для поставки продукції в Європу. Це завдало економіці і підприємствам мільйонні збитки. І ось замість того, щоб модернізувати рухомий склад, УЗ збирається в наступному році майже в два рази збільшити адміністративні витрати, в тому числі на утримання керівництва. Для України буде дешевше і вигідніше дати Балчуну один вагон. і нехай на ньому їде з країни, якій він завдає колосальних збитків", - підкреслив Вілкул.

Він зазначив, що чергове підвищення тарифів для українських виробників може обернутися зупинкою виробництва підприємств, які балансують на межі рентабельності, і масовими скороченнями працівників.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада