Податковий комітет Ради визнав роботу уряду Яценюка незадовільною

Комітет з питань податкової та митної політики визнав роботу Уряду незадовільною
Depo.Влада
16 лютого 2016 19:18
ФОТО: depo.ua

Про це з трибуни Верховної ради заявила народний депутат України з фракції БПП, голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, передає depo.ua з посиланням на прес-службу БПП.

Вона зазначила, що в рамках звіту уряду про виконання Програми Кабінету міністрів України, Комітет двічі призначав розгляд звітів Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України щодо роботи по удосконаленню податкової та митної політики у 2015 році.

"На жаль, обидва рази засідання Комітету не відбулися. Спершу у зв’язку з проханням міністра фінансів щодо перенесення засідання на інший час, а у другому випадку у зв’язку із участю міністра фінансів в засіданні Уряду, не зважаючи на наше безпосереднє звернення до прем’єр-міністра України щодо забезпечення присутності міністра фінансів на засіданні Комітету. В результаті було проведено лише заслуховування голови Державної фіскальної служби щодо питання реалізації податкової та митної політики та загальне обговорення питання про податкову та митну політику уряду", – сказала Южаніна.

Вона також розповіла, що протягом 2015 року:

- надійшло на розгляд Комітету 397 законопроектів, з них   – 44 урядових, з яких 3 відкликані Урядом;

- за наслідками розгляду подано висновку до Верховної Ради України щодо 111 законопроектів, з яких – 28 урядових, 81 – поданих народними депутатами України та 2 – поданих Президентом України;

- прийнято Верховною Радою України 36 законопроектів, з них 13 урядових, 23 – поданих народними депутатами України.

"Вимушені зазначити, що велика кількість урядових законопроектів підготовлена на вкрай низькому професійному рівні. З цього приводу Комітет письмово звертався до прем'єр-міністра, але істотних змін якості законотворчої роботи уряду, на жаль, не відбулося", – зауважила голова Комітету.

Ніна Южаніна також зазначила, що з 13 урядових законопроектів, прийнятих Верховною Радою суттєвого доопрацювання у Комітеті зазнали 10 проектів, в переважній більшості яких при доопрацюванні було змінено 50 і більше відсотків тексту. Це законопроекти щодо спрощення умов ведення бізнесу, удосконалення роботи СЕА ПДВ, оподаткування операцій, пов’язаних з реалізацією проекту модернізації Бортницької станції очистки.

"Такий стан справ обумовлено тим, що уряд при розробці законопроектів практично не працював з Комітетом, таким чином практично ігноруючи інтереси вітчизняної бізнес спільноти та населення, яких представляють народні депутати-члени Комітету. Крім того, в уряді відсутній системний підхід до реформування податкової та митної політики в Україні. Законопроектна робота ведеться виключно для вирішення тимчасових тактичних проблем, перетворюючі парламент на "пожежну команду", про що свідчить провальна робота уряду над податковою реформою та внесення Податкового кодексу в новій редакції "під ялинку" наприкінці 2015 року. При цьому, обговорені та узгоджені з бізнес-асоціаціями та народними депутатами України пропозиції в урядовому проекті не були враховані", – сказала Южаніна.

У підсумку голова Податкового комітету заявила, що Комітет оцінює роботу Уряду в частині проведення реформ як незадовільну.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, сьогодні у Верховній Раді було зареєстровано Проект Постанови про відповідальність Кабінету Міністрів України (щодо прийняття резолюції недовіри Кабміну).

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада