Після зустрічі з Венеціанською комісією Гройсман спрогнозував швидкі зміни до Конституції

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман сподівається, що Венеціанська комісія швидко розгляне проект змін до Конституції України в частині децентралізації, який він презентував іноземним експертам сьогодні, а український парламент не зволікатиме з прийняттям цих змін
Depo.Влада
19 червня 2015 20:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Верховної Ради України.

Він пояснив, що висновок комісії потрібен, "щоб ми могли рухатися далі, оскільки питання децентралізації влади, місцевого самоврядування є надзвичайно ключовим щодо успішності та інших реформ, пов'язаних з економікою, освітою, охороною здоров'я, усіх інших питань, які стосуються підвищення якості життя людей".

Голова Верховної Ради заявив, що український парламент готовий "максимально якісно врахувати пропозиції, які надійдуть з Венеціанської комісії, і висловив переконання, що напрацювання Конституційної комісії, узгоджені з Венеціанською комісією, мають дуже хороші шанси на прийняття".

Гройсман по завершенні 103-го пленарного засідання Венеціанської комісії заявив, що експерти вже позитивно оцінили запропоновані зміни.

"Сьогодні я мав високу честь презентувати ці напрацювання Венеціанської комісії. І те, що я почув від експертів, від членів Венеціанської комісії, - це дуже оптимістичні оцінки щодо нашого правильного підходу до конституційної реформи", - сказав Гройсман.

Нагадаємо, що сьогодні під час презиентації змін Венеціанській комісії Гройсман зауважив, що децентралізація - це ідея, яка визріла всередині українського суспільства. В проекті змін у Конституцію вперше чітко розмежовуються повноваження місцевого самоврядування і держави. Це новий підхід для України як пострадянської держави.