Після деокупації українці Донбасу та Криму зможуть обирати, який паспорт залишити, – Резніков

Віцепрем’єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що після звільнення тимчасово окупованих теріторій  українці, які там проживають, зможуть самі вирішити, з яким паспортом залишитись – українським чи російським

Про це він повідомив у інтерв'ю ТСН, передає Depo.ua

Як зазначається, наразі примусову паспортизацію пройшли близько 300 тисяч україців на Донбасі та 2 млн осіб у Криму.

За словами Резнікова, наразі його команда працює наз законопроектом, який має вирішити певні проблеми перехідного періоду після деокупації.

"Люди змушені брати ті паспорти, тому що вони є заручниками, це їхній спосіб вживання там. Тому засуджувати їх за це ми точно не маємо жодного права. Не вдалося їх захистити… у 2014 році… щоб люди не потрапили в заручники. Тому держава має знайти механізм, як із цими наслідками діяти потім. Навіть після публікації цього проекту, перший наш сигнал до тих людей, котрі, як спосіб виживання, взяли ті паспорти, буде, що претензій у нас немає", – наголосив міністр.

Зокрема, після деокупації у громадян буде право вільного вибору, що робити з тим паспортом. Задекларувати, що вони від нього відмовляються, визнають тільки українське громадянство чи залишитись громадянином Росії.

"Ми ж знаємо, що сьогодні українське законодавство не дає легітимної підстави позбавити громадянства за наявності іншого. Ми з одного боку біпатридство не визнаємо, тобто, офіційно не визнаємо подвійне громадянство, але ми й не маємо за це санкцій", – зауважив Резніков.

Як він пояснив, громадяни мають вирішити це питання під час перехідного періоду. Водночас громадянство іншої країни не стане перешкодою для проживання на території України, лише обмежить певні права.

"Якщо ти не громадянин України, то не маєш права обирати, бути обраним, претендувати на посади на держслужбі і т. д. Тобто, умовно кажучи, людина, яка залишила за собою паспорт РФ, припустімо, вирішує піти працювати у правоохоронні органи, служити в армії чи податися працювати міністром. А спецперевірка каже: вибачте, ви є громадянином країни-агресора. Навіть після підписання мирного договору та деокупації, є наслідки", – підсумував він.

Нагадаємо, наприкінці листопада окупанти влаштували призов до армії Росії жителів ОРДЛО, яким роздавали "роспаспорти".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme