Піар ДБР: Чи зможе Венедіктова силою привести Порошенка на допит

Стосунки між Петром Порошенком і Державним бюро розслідувань розвиваються як трилер. П’ятий президент не прийшов сьогодні на допит у ДБР, натомість обіцяє прийти за два дні. У свою чергу, Бюро погрожує привести співрозмовника силою

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Піар ДБР: Чи зможе Венедіктова силою при…

Сьогодні Петро Порошенко проігнорував допит у Державному бюро розслідувань, куди його публічно покликали цієї суботи. Адвокат експрезидента Ігор Головань повідомив ЗМІ, що на 21 січня його підопічному не було вручено офіційної повістки: "На сайті ДБР є повістки лише на 24 січня. Повідомлення є про 21-ше. Але повістка – документ – є лиш на 24-те", - сказав він "Українській правді".

https://www.depo.ua/uploads/posts/20200120/754x/x2Vw5Xv442Lzi7BZwA52kDnVgb9M2ZllKwFlxMkn.png

При цьому представник Порошенка обіцяє, що 24 січня слідчі Бюро Порошенка побачать.

Вчора попередник Зеленського за власною ініціативою несподівано відвідав ДБР, де отримав три повістки – на 24 (справа про Мінські угоди), 31 січня (справа моряків) і 11 лютого (справа про судову реформу). "Одна повістка датована 17 січня, інші дві – 20 січня", – зазначив юрист, зазначивши, що законодавство забороняє виписувати повістку "сьогодні на завтра", тож 20 січня лідера "Євросолідарності" не могли офіційно запросити на 21 число.

Додаткової пікантності ситуації додало те, що, як зазначив Головань, вручав повістки один із фігурантів "плівок Труби" – оприлюднених в Телеграм записів розмов людей, голос одного з яких схожий на голос Труби, де йдеться про різноманітні порушення законів, у т.ч. намір ДБР чинити тиск на Порошенка через порушені кримінальні справи.

Вперше Порошенка викликали на допит до ДБР на 17 липня 2019 року. Але адвокат Головань пояснив, що його підзахисний не піде до слідчих до завершення парламентських виборів, у яких брала участь "Євросолідарність". Тоді Порошенка викликали як свідка у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків, відмивання злочинних доходів під час купівлі-продажу заводу "Кузня на Рибальському". Відтоді порушено півтора десятки справ, де п’ятий президента фігурує переважно як свідок. Значна частина їх відкрита за заявами юриста і колишнього заступника глави президентської адміністрації Януковича Андрія Портнова, який обіцяє "наздоганяти" Порошенка і його оточення. Адвокат Головань наголошує, що принаймні частина цих справ "розслідуються" ДБР в інтересах Росії.

Нічого не змінилося в політиці ДБР і після заміни в керівному кріслі Бюро Романа Труби на колишню депутатку від "Слуги народу" Ірину Венедиктову. Нагадаємо, ще 22 грудня працівники ДБР обшукали офіс "Європейської солідарності". Днями пресслужба партії "ЄС" заявила, що Офіс президента і ДБР можуть незаконно стежити за Петром Порошенком, його розмовами і перепискою.Січневі допити слідчі "приурочили" до днів, коли Порошенко планував перебувати в Давосі на економічному форумі. У "Євросолідарності" зазначили, що через це їхній лідер змушений був здати придбані квитки, "щоб не давати владі приводів для спекуляцій".

Після сьогоднішнього ігнорування п’ятим гарантом допиту в ДБР провели брифінг, на якому слідчий Олег Корецький наголосив, що свідок Порошенко не прибув "без поважних причин". І спробував "нагнати жаху": повідомив, що "слідчими на даний час готуються матеріали для виконання примусового приводу Порошенка".

Зазначимо, у повістках, які Бюро публічно "передало" Порошенкові, зазначено, що згідно зі ст.ст. 139, 140 Карного процесуального кодексу України, до свідка може бути застосовано привід – у разі неявки без поважних причин до слідчого. Привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.

Також у разі неприбуття без поважних причин на підозрюваного, обвинуваченого, свідка, потерпілого, цивільного відповідача, який був у встановленому КПК України порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), накладається грошове стягнення.

На практиці ж крупних політичних фігур ще не приводили таким чином – з останніх випадків можна згадати вересневу 2019 року ухвалу Печерського райсуду Києва про примусовий привід ексглави Нацбанку України Валерії Гонтаревої на допит до Державного бюро розслідувань у рамках розслідування справи про зловживання службовими повноваженнями. Та через мешкання Гонтаревої у Лондоні привести її примусово фізично неможливо.

Навряд чи такий жорсткий спосіб буде застосовано до Петра Порошенка. Це неминуче викличе загострення ситуації в країні, більш чим менш помітні з вікон Банкової протести його прихильників і невдоволення Заходу. Тим більше що Порошенко раніше вже практикував ігнорування викликів на допити. І небо не впало на будівлю ДБР. От і цього разу учасники продовжать гратися в перетягування канату, вичікуючи на політичні рішення щодо перспектив "справ Порошенка".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme