ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Перш ніж проштовхувати реформу, слід знайти 2,7 млрд грн на зарплати лікарям, – "Наш край" закликає уряд виконувати свої прямі обов'язки

"Наш край" вимагає від уряду повернутись до виконання своїх поточних зобов'язань та негайно погасити борги по зарплатні медикам

Depo.Влада
19 жовтня 2017 11:40
ФОТО: depo.ua

Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак.

За його словами, поки влада проштовхує антикоституційну медреформу, різко зростає заборгованість із виплат зарплат медикам.

"Нещодавно уряд виділив кошти на погашення заборгованості із зарплат медикам. Проте чиновники МОЗу визнають, що до кінця року заборгованість із зарплати медикам може сягнути 2,7 млрд грн. Про те, де взяти ці кошти, влада мовчить. Разом з тим, не втомлюється обіцяти, що після ухвалення медичної реформи, оклади медичним працівникам сягнуть до 30 тис. грн. Уряд має негайно почати виконувати свої прямі обов'язки та навести лад у сфері охорони здоров'я, а не займатись проштовхуванням провальної медреформи", – зазначив Олександр Мазурчак.

Він переконаний, займаючись виключно рекламою медреформи, уряд забуває пояснити за чий рахунок відбуватиметься її впровадження.

"Окрім відсутності зарплати, медики досі не розуміють що чекатиме їх завтра: хто залишиться працювати після реформи, а кого буде звільнено, та за чий рахунок буде підвищено обіцяні "захмарні" оклади. До цього часу немає жодного прорахунку про можливі наслідки та обсяги фінансових витрат на майбутнє медичне обслуговування", – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, всі свої проблеми та відповідальність уряд намагається вирішити за рахунок місцевого самоврядування.

"Влада не може впоратися з обов'язками та перекладає свої проблеми та відповідальність на місцеве самоврядування: урядовці пропонують передати фінансування соціальних гарантій на плечі місцевих бюджетів, що зменшить видатки на розвиток громад", – додав він.

Співголова партії "Наш край" закликав владу негайно погасити заборгованість медпрацівникам та нарешті навести лад в системі охорони здоров'я.

"Поки уряд штовхає медреформу, медики сидять голодні. Лікарям потрібна зарплата сьогодні, а не провальна реформа завтра", - підсумував Олександр Мазурчак.

Нагадаємо, в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на брифінгу 20 вересня заявила, що заборгованість по заробітній платі серед медиків на кінець року становитиме 2,7 млрд гривень.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада