Переведення уваги: Чому Гончарук лише виграє від компромату проти нього

Хтось так сильно хоче посунути Гончарука з крісла глави уряду, що використовує для його інформаційного знищення всі підручні засоби. Така тактика не працює, а лише створює об’єкту атак імунітет до компромату

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Переведення уваги: Чому Гончарук лише ви…
фото: facebook Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України

Інформаційна кампанія, мета якої – добитися звільнення очільника уряду, триває. Після січневого "залпу важкої артилерії" - оприлюднення записів наради в Кабміні, де голоси, схожі на голоси Гончарука, деяких міністрів і керівників Нацбанку, говорять про економіку і про те, як дохідливо пояснити президенту країни економічні реалії, багато хто чекав на відставку прем’єра. А голос Гончарука називає прем’єра "профаном в економці". Після появи "плівок" глава уряду спершу записав відео, де бадьоро відрапортував про успіхи його уряду. Але далі все ж написав заяву про відставку, але не так і не туди – мав подати папір до парламенту, а заніс на Банкову, де формально не ухвалюють рішення про заміну головного урядовця. Після цього відбулася розмова на камеру між Володимиром Зеленським і Олексієм Гончаруком, під час якої останній, склалося враження, всіляко демонстрував смиренність і готовність виконати не те що отримані доручення президента, а значно більше, лиш би зберегти пост.

Нагадаємо, за ст.15 закону "Про Кабінет Міністрів України", глава уряду має право заявити про свою відставку Верховній Раді, а ВР повинна розглянути цю заяву не пізніше, ніж на 10-ий день після її надходження під час чергової сесії і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період. Прийняття Верховною Радою рішення про відставку прем’єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабінету міністрів.

При цьому розглядати в Раді питання про відповідальність уряду не можна протягом року з моменту затвердження програми діяльності Кабміну. Програму кабінету Гончарука ВР затвердила у жовтні 2019 року. Це означає, що ініціювати зміну уряду депутати не зможуть до жовтня 2020-го. Але ніхто не заважає противникам перебування Гончарука і ще деяких міністрів у їх нинішніх кріслах воювати з ними методами гібридної війни, розхитуючи емоційний стан "жертви" і створюючи їй негативний імідж у суспільній уяві та – головне – в очах головного адресата всіх цих посилів, тобто президента Зеленського.  

Про прем’єра поширюють багато чуток, серед яких – про його орієнтацію. Однак до вкидання компромату щодо цього поки справа не дійшла. Та й навіть якщо комусь прийде в голову оприлюднити "брудну білизну", навряд це справить ефект бомби. Не те зараз суспільство. Поки ж по Гончаруку "стріляють" фото й відео часів його юності. Там він то бере участь у токшоу на телебаченні, то 2012 року в іпостасі громадського активіста мітингує за права ошуканих інвесторів новобудов.

 

Вкидають "компромат" не лише у соцмережі, насамперед - через канали парламентської групи прихильників Ігоря Коломойського, а й через низку ЗМІ. Скажімо, сюжет з мітингу, де 27-річний Гончарук російською кричить у мегафон "Поверніть наше житло", розмістив "5 канал" на своєму сайті і Youtube-каналі. Не дає скандалу відійти в тінь видання "Страна", де критика нинішньої виконавчої влади – постійна тема для публікацій: цієї середи на пресконференції журналіст "Страни" запитав Гончарука про обставини його участі в токшоу. Від відповіді глава уряду ухилився.

У хід ідуть і ще більш дивні прийоми – ще у вересні, відразу після формування уряду, знайшли й викинули в мережу фото, на яких молодий нинішній прем’єр позує в різних цікавих костюмах. А просто зараз інтернетом розганяється нова хвиля явно замовних публікацій: низка сайтів публікує фото глави уряду то на весіллі, то у відпочинкових закладах в оточенні дівчат.

Байдуже, що цим знімкам по 10 з гаком років. Не упустили опоненти і більш свіжий факт членства Гончарука в партії "Сила людей".

Виникає питання: чим ці хвилі начебто компромату можуть зашкодити об’єкту інформаційних атак? Адже насправді, за великим рахунком, нічого "такого", справді компрометуючого у згаданих матеріалах і немає. Молодість – на те й молодість, щоб веселити себе і оточуючих. А участь у мітингах – просто профільний вид діяльності для причетних до політичної тусовки. Не заборонено у нас і брати участь як глядач у телевізійних програмах. Он ціла нова система влади з телевізійного шоу виросла!

Якщо вже "плівки Гончарука" (де насправді не обговорювали нічого протизаконного) не дали бажаного для замовників ефекту, то що казати про невинні фото й відео. Насправді через такі вкиди прем’єра намагаються показати нам як профана. Але це не діє. Бо призводить до відторгнення негативу і зворотної реакції: на захист Гончарука стають навіть ті, кого складно віднести до кола шанувальників його здобутків перед вітчизняною економікою.

Відтак нівельовано значення справді неприємних речей. А довкола старих фото вибуху в суспільній свідомості не буде. По-перше, значна частина громадян не дізнається про подробиці прем’єрської молодості, бо їх не покажуть по головних телеканалах країни. А на читачів соцмереж ллється настільки потужний потік інформаційної каналізації, що куди там тим невинним жартам про главу українського уряду в костюмі ведмедя.

От показали недоброзичливці відео, де керівник нової української митниці Максим Нефьодов спостерігає за жіночим стриптизом – і нічого далі, жодних наслідків для нього. Хіба що розмови про "особливості" сексуальних уподобань цього чиновника вести тепер наче й недоречно. Але дивитися "кіно зі стриптизом" значно більш цікаво, ніж фахово обговорювати діри в держбюджеті, падіння промисловості чи провали в роботі тієї ж митної служби. Бо, як нещодавно заявив голова фракції "слуг" Давид Арахамія, "г…но завжди продається краще".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme