"Відчепити" Качуру та Дубінського від Тищенка і створити осередки: Як "слуги" готуються до місцевих виборів

Президентська політсила нарешті почала організовувати регіональні осередки і визначила очільників частини з них. Але чи справді саме ці люди займатимуться кампанією партії влади?

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
"Відчепити" Качуру та Дубінського від Ти…

Днями партія "Слуга народу" оголосила про створення одразу дев’яти обласних осередків: у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій та Чернігівській областях. Їх, відповідно, очолити Ірина Борзова, Валерій Стернійчук, Андрій Клочко, Олена Вінтоняк, Юрій Ліпський, Павло Сушко, Сергій Мандзій, Віталій Другановський, Павло Халімон. Раніше Київський обласний осередок очолив Олександр Дубінський, а столичний – Микола Тищенко. Щодо Дубінського, то, на думку експертів, його призначення може бути викликане бажанням Банкової зняти додаткову напругу навколо висунення кандидата в мери Києва, адже цей депутат планує взяти участь у внутрішньопартійному праймеріз, де конкуруватиме саме з Тищенком.

Останнього, схоже, в ОП бачать висуванцем на посаду міського голови, тож Дубінському могли просто запропонувати вигідний обмін – він зійде з дистанції, а замість цього очолить партосередок на Київщині. Лишилося "відчепити" заради Тищенка нардепа Олександра Качуру, який також оголосив про плани йти в мери Києва. У цьому випадку йому можуть запропонувати розмістити його людей на гарних місцях у передвиборчому списку. Коли ж торги проваляться, у середовищі "слуг" може виникнути інтрига з присмаком скандалу.

Нагадаємо, раніше йшлося про закріплення за регіонами певних фігур, котрі мали займатися виборами. Зараз концепція змінилася. Як наголосив голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко, вказані особи очолили не тимчасові передвиборчі штаби, а партійні обласні організації, які діятимуть і після місцевих виборів. "Ще під час парламентської кампанії ми обіцяли встановити постійний зворотний зв’язок із громадянами. Для цього потрібні представництва партії. Ми не "спускатимемо" готові рішення з Києва, а лише допомагатимемо місцевим мешканцям розвивати той чи інший регіон. Є проблема? Вирішимо це разом!" – пояснив він. 

Що ж, нарешті у президентській політсилі дозріли до розвитку повноформатної партії і вирішили вийти з віртуальної реальності, де перебували рік. Точніше, поки з цієї реальності витягли на поверхню людей, які керуватимуть регіональними організаціями партії. Хто ж стоятиме за їхніми спинами, побачимо згодом. Нагадаємо, Depo.ua раніше писав про "сірих кардиналів" у столиці, частина з яких, як вважається, стане опорою "слуг" та їхнього висуванця на майбутніх виборах. Такі "кардинали" є у всіх великих містах і цілих регіонах, проте вони воліють бути в тіні, реалізовуючи свій інтерес шляхом розкладання "яєць" у різні партійні корзини. Імена цих "яєць" стануть відомі, щойно з’являться передвиборчі списки.

Стосовно кандидатів від "слуг", то, за словами згаданого Корнієнка, вже до кінця червня мають бути визначені претенденти на посади мерів у більшості обласних центрів, а кандидати в місцеві депутати – до середини серпня. За інформацією джерел, у центральному штабі президентської політсили схиляються до того, щоб вести кампанію в регіонах подібно до парламентської на мажоритарних округах. Та кампанія була переважно однотипною: як під копірку сторінки у "Фейсбук", дуже подібні акції – велопробіги та інші фізкультурно-спортивні масові заходи, живе спілкування з народом, стандартні відповіді, які зводилися до гасла "зробимо їх разом", тощо.

Подейкували, що за кожним регіоном були закріплені фахівці з піару, яку виконували дві ролі – контролерів від центрального штабу, аби кандидати бува не наламали дров зайвою ініціативністю, та адаптацією передвиборчих "фішечок", спущених із Києва, для регіональних умов. Ця технологія чудово спрацювала, тому навряд чи і під час майбутньої кампанії висуванцям від "слуг" даватимуть розгулятися.

Щодо інших учасників виборів, то формування їхніх передвиборчих штабів також перебуває на зачатковій стадії. На білбордах вже з’явилися обличчя потенційних кандидатів у мери – Віталія Нестора, Андрія Ільєнка, – до них приєднається ще з десяток, якщо не більше, інших висуванців, кожен із яких вирішуватиме своє завдання. Приміром, для партії "ЄС" та її кандидата в мери (ймовірно, Олексія Гончаренка) таким може стати мобілізація "антизеленого" електорату задля приведення чисельної фракції до Київради та спроби потрапити у другий тур виборів мера з Віталієм Кличком. Який, нагадаємо, відмовився від пропозиції "Євросолідарності" йти на вибори спільно. Проте більшість із майбутніх висуванців у мери, як це вже стало традицією вітчизняних виборів, гратимуть роль спойлерів, відбираючи голоси у ключових гравців. І не лише в столиці.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme