Пєкло заявив, що Україні потрібна Польща як висохлій землі дощ

Новий посол Польщі в Україні Ян Пєкло вважає, що українцям потрібна політична та економічна підтримка поляків
Depo.Влада
12 вересня 2016 19:21
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в інтерв'ю "Польському радіо", передає depo.ua.

"Україні потрібна Польща, як висохлій землі дощ", - наголосив дипломат.

"Я буду продовжувати у Києві те, що вже було розпочато моїми попередниками, попередніми президентами та урядами», - відзначив він. "Насправді контекст щодо України є, можливо з певною зміною акцентів, постійно дуже подібним", - додав Пєкло.

На думку посла Польщі, Україна є дуже важливим партнером. "Вона - наш сусід і ми хочемо, аби вона була демократичною країною, що розвивається і яка хоче наблизитися до Європейського Союзу та, можливо, навіть до НАТО", - відзначив він.

"Нині є неповторна можливість разом з Україною збудувати кращу Європу", - вважає Пєкло.

"Поки є так, що Україна вирішила підписати угоду про асоціацію з ЄС і піти шляхом демократії та інтеграції із Заходом", - нагадав він. Як визнав дипломат, кошти таких дій величезні. «Українці заплатили найвищу можливу ціну за це – ціну життя та крові», - зауважив він.

За словами посла, цей процес триватиме, оскільки Росія продовжує дестабілізувати Україну.

"В інтересах Польщі та Європи - аби Україна була стабільною, демократичною країною", - підкреслив він. Як визнав посол, Україні потрібна величезна підтримка. "Політична, фінансова та підтримка проектів і економічних реформ, консультацій, допомоги у реформі децентралізації, що обмежила б корупцію. Країні потрібен культурний обмін, скасування візового режиму з ЄС, що, вірогідно, відбудеться у цьому або на початку наступного року", - відзначив Пєкло.

На думку політика, Росія "перевернула з ніг на голову всю безпекову архітектуру в Європі". "Вона розвалила домовленості про непорушність кордонів. Росія – це загроза, у цьому сумнівів немає", - визнав посол.

Однак, як додав він, фінансова ситуація Росія є нині складною. "Витрати на останні військові вишколи – величезні. Путін вже перетнув червону лінію і не виключено, що можлива знову якась провокація. Не відомо, що він тепер зробить, але існує певна тривога щодо країн Балтії", - відзначив посол Польщі в Україні.

Нагадаємо, 4 серпня міністерство закордонних справ Польщі офіційно призначило Яна Пєкло новим послом республіки в Україні.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада