Парубій змусив опоблоківця говорити у Раді українською мовою

Голова Верховної Ради Андрій Парубій попросив відключити мікрофон народному депутату, члену фракції "Опозиційний блок" Василю Німченку після того, як той проігнорував прохання не провокувати конфлікт і продовжити виступ українською мовою

Парубій змусив опоблоківця говорити у Ра…

Це відбулося під час розгляду поправок до законопроекту №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", повідомляє Depo.ua із посиланням на  "Укрінформ".

"Я звертаюся до вас з проханням державною мовою говорити. Ви нею добре, прекрасно володієте. Будь ласка, не робіть непотрібних конфліктів тоді, коли ми працюємо системно і злагоджено. Будь ласка, державною мовою", - сказав Андрій Парубій.

Після прохання Василь Німченко продовжив виступати російською мовою. Депутат повинен був оголосити свою поправку до мовного законопроекту. Проте спікер не дав йому можливості продовжити виступ недержавною мовою.

"Я прошу виключити мікрофон, на жаль, є рішення Конституційного Суду, яке чітко роз'яснює, і мені буде прикро і шкода, що ви просто зриваєте засідання некоректною поведінкою. Кожен народний депутат має право слова в цьому залі. Кожен народний депутат має право висловити свою позицію, і я як голова Верховної Ради України був увесь час і є гарантом цього", - сказав Парубій.

Голова ВР додав, що слово забезпечується кожному народному депутату, якщо він виступає в залі парламенту державною мовою.

"На жаль, зараз я не маю можливості вам дати продовжити. І я дуже прошу ще раз, з повагою до вас говорити державною мовою в залі Верховної Ради України", - наголосив Парубій.

Після цього Василь Німченко оголошував свої поправки українською мовою. 

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme