Парубій придумав, як підігнати нардепів з мовним законом

Голова комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Микола Княжицький буде обмежувати свої виступи, представляючи законопроект про українську мову

Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій, вікриваючи ранкове засідання Ради, передає Depo.ua.

"За аналізом вчорашнього дня, можу зробити висновок, що деякі народні депутати свідомо затягують розгляд закону.  Ми вчора провели розмову з головою комітету і домовилися, що він буде обмежувати свої виступи для економії часу. Я, звичайно, згідно із законом буду ставити на голосування правки. Голова комітету може або виступати, або ні - це його законне право", - сказав Парубій. 

Він попросив колег не робити шучного затягування розгляду закону про мову.

Нагадаємо, парламент 14 березня продовжив розгляд правок до "мовного закону" - законопроекту №5670-д про функціонування української мови як державної.

У БПП допускають, що "мовний закон" буде після виборів.

28 лютого Рада розпочала розгляд "мовного закону".

13 березня нардеп від БПП Олексій Гончаренко заявив, що "мовний закон" затягують через передвиборчу кампанію.

Довідка: 4 жовтня Верховна Рада схвалила в першому читанні проект закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (№ 5670-д). Законопроектом визначено, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова.

19 грудня комітет парламенту з питань культури та духовності рекомендував Верховній Раді ухвалити "мовний закон" у другому читанні.

Водночас в Європейському Союзі рекомендують Україні відправити законопроект про державну мову, ухвалений Верховною Радою у першому читанні, на аналіз у Венеціанську комісію до набуття ним чинності.

Згідно з пояснювальною запискою, схвалення законопроекту №5670-д сприятиме злагоді у суспільстві, утвердженню української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, консолідації та розвиткові української нації.

Зазначається, що він спрямований на регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя, проте його дія не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.

"Мовний" законопроект передбачає також створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme