Партизани ХХІ століття: Хто вони, «Тіні» Донбасу?

Партизанський загін «Тіні» не припиняє підривну діяльність в тилу терористів «ДНР» та «ЛНР». Про нього надзвичайно мало відомостей. Журналісти depo.ua спробували розібратися у наявній інформації.
Depo.Влада
19 березня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Партизани ХХІ століття: Хто вони, «Тіні» Донбасу?
Партизани ХХІ століття: Хто вони, «Тіні» Донбасу?

У середу, 18 березня, лідер партизанського загону «Тіні» Олександр Гладкий на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив про те, що його загін знищив п'ять бензовозів, дві зенітні установки, 18 «Уралів» зі снарядами, а також кілька одиниць транспорту з особовим складом і значну кількість вантажівок. Крім того, він додав карту здійснених диверсій.


«18.03.15 групами партизан «Тіні» у Донецьку з 10:00 до 11:00 були завдані одночасні удари по техніці та живій силі супротивника. Відмічена зеленим - знищена на пустирі техніка - 4 бензовози і 18 «Уралів» зі снарядами. КамАЗів не рахували, але дуже багато. Особистого складу майже не було. Синім - на стоянці міського ДАІ бензовоз, 2-е ЗУ і машина з ЗС РФ. Червоним - транспорт з особовим складом», - написав Гладкий.

При цьому одна з груп партизанів була атакована бойовиками при відході, у результаті чого один партизан загинув.

Чергова гучна акція змушує уважніше придивитися до учасників війни на Донбасі, про яких невідомо майже нічого. Що, власне, логічно, - партизани завжди працювали секретно.

Отже, що відомо про «Тіні». Вперше в медіасфері загін з'явився близько чотирьох місяців тому, записавши відеоролик, у якому пообіцяв бойовиками що все, що знаходиться біля них, «буде вибухати і горіти».

Крім того, партизани натякнули, що їхній загін складається з місцевих мешканців, а також у кожному населеному пункті, окупованому терористами, має своїх людей.

Єдина публічна людина - керівник «Тіней», колишній міліціонер Олександр Гладкий. Саме через його Facebook переважно йдуть повідомлення про нові диверсії партизан.

Олександр Гладкий дає інтерв'ю журналістам

Основні акції «Тіней»

20 січня 2015 р.  засідка в Донецьку, у результаті якої були захоплені в полон та нищені троє «поліцаїв» «ДНР». За словами Гладкого, партизани зімітували «блок-пост», змусивши терористів зупинитися. Серед страчених полонених виявилася людина на ім'я Петро Павлов. Партизани заявили, що він є генерал-майором армії Росії, проте у російських ЗМІ цю інформацію заперечили. 

Загиблий імовірний генерал-майор армії РФ Петро Павлов. Поруч партизани його кров'ю написали назву свого загону

30 січня 2015 року замах на лідера бойовиків Олександра Захарченка. У результаті пострілу снайпера загинув один із охоронців лідера «ДНР». Це трапилось перед телекамерою телеканалу «Россия 24».

«Працювали з СГД (снайперська гвинтівка Драгунова, - ред.) по Захарченку, але промахнулися, вбили охоронця», - прокоментував замах Гладкий.

Охоронець поруч із Захарченком, якого було вбито снайперським пострілом

31 січня 2015 року у Новоазовську пострілом із гранатомета «Шміль» при виїзді з дому підірвали машину з колишнім керівником маріупольської міліції Олегом Моргуном, який перейшов на сторону бойовиків.

Один із арештів Моргуна українськими силовиками

7 березня 2015 року скоєно замах на керівника банди «Прізрак» Олексія Мозгового. В районі блокпоста на виїзді з селища підірвалися три міни, дві з яких були направлені у бік дороги, якою на той момент рухався автомобіль.

Лідер банди «Прізрак» Олексій Мозговий

Сліди поранень у результаті вибуху мін біля машини Мозгового

Крім того, за непідтвердженими даними «Тіні» вчиняють диверсії у Луганській області, перевдягаючись то в «казаків», то в бойовиків, і нападаючи на «союзницькі» сили аби спровокувати конфлікт між терористами «ЛНР».

Також повідомляється, що «Тіні» допомагають українським артилеристам, коригуючи вогонь по позиціях бойовиків.

Знищені партизанами танки бойовиків

За голову кожного з партизанів нібито оголосили винагороду – 15 тисяч доларів, однак поки що це терористам не допомогло. «Тіні» продовжують знищувати військову силу супротивника, з'являючись у різних частинах окупованого терористами Донбасу.