"Останнє слово буде не за вами": Зеленський зробив гучну заяву до політиків

Президент Володимир Зеленський зробив чергове звернення до політичних діячів, нагадавши, що в Україні ухвалено закон про референдум, а тому останнє слово буде не за ними, а за суспільством

"Останнє слово буде не за вами": Зеленсь…
Фото: Офіс президента

Про це він написав у своєму Telegram-каналі, інформує Depo.ua.

"Найбільше цього тижня вразило, як багато страху з'явилося в деяких політиків та їхніх "партійних" коментаторів від нашого закону про референдум. Знаєте, чому вони так бояться референдуму? Все банально. Це їхній ключовий страх перед людьми", – повідомив він.

Президент зауважив, що політики мають "страх перед незворотністю тих змін, які відбулись у 2019 році", маючи на увазі свій прихід до влади.

"Коли дуже солідні діячі та діячки після десятиліть "царювання" у високих кабінетах вмить опинилися... без влади та впливу. Зараз вони живуть лише однією цинічною надією, що нібито можна відігратись і знову зібратися "клубом старих друзів" на печерських пагорбах, щоб вирішувати все в державі для власної вигоди і не питаючи в суспільства", – наголосив глава держави.

Зеленський зауважив, що референдум – це інституційна зброя українців, яка допоможе "відсікати те, що не відповідає інтересам суспільства".

"Тому, друзі-політики, звикайте. Вам тепер завжди доведеться враховувати, що останнє слово буде не за вами, а за суспільством", – наголосив він.

Скріншот з Telegram-каналу Зеленського

Відомо, що 26 січня народні депутати ухвалили в цілому проект закону №3612 про народовладдя через всеукраїнський референдум.

Про що йдеться у законопроекті про референдум

Документ №3612 передбачає такі види всеукраїнського референдуму за предметом:

  • затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;

  • розв'язання питання загальнодержавного значення;

  • зміна території України;

  • втрата чинності законом України або окремими його положеннями.

Водночас не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, що:

  • суперечать положенням Конституції, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацію прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

  • спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

  • стосуються законопроєктів з питань податків, бюджету, амністії;

  • віднесені Конституцією і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

На всеукраїнський референдум може виноситися одне питання.

Нагадаємо, 26 січня вранці з'явилася інформація, що головний "слуга" у Раді Давид Арахамія попередив народних обранців про ймовірне виключення з фракції у разі непідтримки законопроекту про всенародний референдум.

Згідно з інформацією на сайті парламенту, 226 "слуг народу" проголосували "за" документ. 18 нардепів з фракції були відсутні на голосуванні, а ось двоє вирішили таки не підтримувати законопроект – хто ці особи можна дізнатися за посиланням.

Читайте також: Закон про референдум: Що ухвалила Рада і в чому небезпека

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme