Осіння пісня Деркача: Хто насправді примушує Україну втручатися у американські вибори

Ситуація, за якої Деркач, що потрапив під санкції США і був названий урядом цієї країни російським агентом, продовжує користуватись українським інформпростором як філією Russia Today, багато каже як про таланти українських правоохоронців, так і про перспективи україно-американських стосунків

Журналіст відділу «Світ»
Осіння пісня Деркача: Хто насправді прим…
Фото: Facebook

Свіжа порція аудіозаписів ніби як розмов п'ятого українського президента з колишнім віце-президентом США, оприлюднена позафракційним депутатом Андрієм Деркачем, стала вже четвертою.

Нічого свіжого й оригінального в оприлюднених розмовах не було. Нам знову розповіли про "зовнішнє управління Україною", випади проти Трампа у розмовах українських та американських посадовців (які, за задумом авторів цієї історії, мали би сприяти підтримці Деркача з боку чинного господаря Білого дому), та по-східному вигадливі дифірамби, які Байден буцімто співав Порошенку (вставлені, очевидно, для того, щоби викликати роздратування чинної української влади).

Хоч якось скрашували загальну сірість заяложеної кремлівської методички хіба що пікантні натяки на роман Шабуніна з повіреною у справах США в Україні Крістін Квін. Ну і заяви про те, що сам Деркач потрапив у санкційні списки Мінфіну США, бо туди, на думку депутата, заніс грошей неназваний український олігарх. В описі якого не важко впізнати постать Ріната Ахметова. От такими були сьогоднішні скупі сенсації.

І все це могло б виглядати як дуже зворушлива демонстрація свободи слова, не обмеженої  навіть здоровим глуздом. Ну, чи публічний брейнстормінг стосовно нових справ, які сервільні стосовно чинної влади українські силовики могли б завести на попереднього президента.

Але все не так просто. Оскільки видатний благодійник РПЦ і непримиренний "борець з корупцією" Андрій Деркач, з точки зору американського уряду, є не просто "активним російським агентом, який підтримував тісні зв'язки з російськими спецслужбами". У Вашингтоні вважають, що він, публікуючи "відредаговані" аудіозаписи, прямо чи опосередковано втручається в президентські вибори 2020 року в США.

Звичайно, Деркач може розповідати читачам російських шламовідстійників в українському інформпросторі, що його "переслідують члени Демпартії США", а Трамп – то замалим не його особистий друг, який і твіта не запостить, не подивившись, чи не опублікував Деркач чогось свіжого про його політичних ворогів.

Але будь-яка людина, наділена даром читання, може легко пересвідчитися, що санкції проти Деркача ввів керований Республіканською партією Мінфін США. А "російським агентом" його називали і в американському Держдепі, керованому не Байденом і не Обамою, а Майклом Річардом Помпео. Який, окрім тісних стосунків з Трампом, може похвалитися цілком непоганою кар'єрою в ЦРУ. Яка, напевно, дала йому певні знання і вміння, достатні для того, щоби відрізнити російського агента від героя-правдоруба, чи бодай ситуативного політичного союзника.

Тому ситуація зараз виглядає наступним чином. Особа, яку і уряд США,  і обидві провідні політичні партії вважають російським агентом, здійснює в Україні свої пропагандистські акції. Ці акції, без сумніву, зрежисовані і спонсоровані Росією, можуть справити вплив на результати президентських виборів у США. Але українські правоохоронні органи, замість проявити належний інтерес до особи, яку наші партнери небезпідставно звинувачують в роботі на ворожу для нас країну, відкривають нові кримінальні справи за матеріалами Деркача – а не проти нього самого. Байдену, звичайно, повезло, що українська Феміда наразі обмежилася Порошенком, але ситуація все одно сюрреалістична.

Ні, звичайно, провадиться якесь слідство і стосовно достовірності плівок. Геніально його прокоментувала генеральний прокурор Ірина Венедиктова в інтерв'ю Савіку Шустеру. "Зараз слідство по плівках Деркача триває, воно дійсно триває. Ось ви щось про це слідство знаєте? А воно є".

При тому Венедиктова переконана, що "це для всіх нас перемога, що Україна досі не на сторінках всіх світових газет і нас не втягнули в геополітику і політику національного рівня США". Єдина проблема полягає в тому, що коли Андрій Деркач продовжить свою "просвітницьку діяльність", ця ситуація може кардинально змінитися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme