Опубліковані офіційні результати виборів: обраний 421 депутат

Остаточні результати виборів, встановлені Центральною виборчою комісією, опубліковані в газеті «Голос України». Всього визнаний обраним 421 депутат
Depo.Влада
12 листопада 2014 07:32
ФОТО: depo.ua
Опубліковані офіційні результати виборів: обраний 421 депутат
Опубліковані офіційні результати виборів: обраний 421 депутат

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на парламентську газету.

У загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі обрано 225 депутатів, а по одномандатних округах до Ради пройшли 196 політиків.

Відповідні протоколи були підписані членами ЦВК під час засідання, що розпочалося пізно ввечері в останній день, відведений законом для підбиття підсумків голосування, - 10 листопада. У двох округах ще відбудеться перерахунок голосів.

За офіційними результатами виборів до Верховної Ради України восьмого скликання за партійними списками проходять шість політичних сил:

«Народний фронт» - 22,14% (64 депутати)
Блок Петра Порошенка - 21,82% (63 депутати)
Об'єднання «Самопоміч» - 10,97% (32 депутати)
Опозиційний блок - 9,43% (27 депутатів)
Радикальна партія Олега Ляшка - 7,44% (22 депутати)
ВО «Батьківщина» - 5,68% (17 депутатів).

Найбільше місць у парламенті отримав Блок Петра Порошенка - отримавши за партійними списками і в мажоритарних округах загалом 132 місця. «Народний фронт» загалом отримав 82 депутатські мандати, «Самопоміч» - 33, Опозиційний блок - 29, Радикальна партія Олега Ляшка - 22, «Батьківщина» - 19. Крім того, до парламенту по одномандатних округах пройшли шість представників ВО «Свобода» і по одному від партій «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, «Всеукраїнського аграрного об'єднання «Заступ», «Правого сектора» і «Волі».

Інші партії, які взяли участь у позачергових виборах 26 жовтня, набрали менше 5% голосів виборців, що є прохідним бар'єром.

Нагадаємо, що позачергові парламентські вибори через проведення антитерористичної операції відбулися не у всіх округах Донецької та Луганської областей і не проводилися у тимчасово окупованому Криму. Тому в парламенті восьмого скликання поки що працюватимуть 423 депутати, а не 450, як зазвичай.