Оприлюднено список 18 фігурантів "справи Онищенка"

Список міститься в тексті подання на арешт Онищенка, яке для розгляду у Верховній Раді підготував Спеціалізований антикорупційний прокурор Назар Холодницький
Depo.Влада
4 липня 2016 11:17
ФОТО: depo.ua

Документ на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" опублікував народний депутат Сергій Лещенко, передає depo.ua.

"Дуже скоро, вже буквально завтра, ви будете чути в ефірі і на трибуні парламенту про те, що справа проти Онищенко - це розправа над "світочем" демократії. Ті, хто не проголосують за його арешт, будуть апелювати до маніпулятивного рішенням регламентного комітету. Деякі, як Юлія Тимошенко, назвуть це рейдерською атакою, а соратники Ляшко - спробою віджати бізнес. Зупинити цей потік марення може тільки документ", - написав нардеп.

У документі докладно описана роль кожного з учасників схеми, найактивнішими з яких  названі Інесса Кадирова і Валерій Постний. Решта 18 фігурантів, згідно з документом, увійшли до схеми на різних етапах її здійснення.

"Перед вами - повна версія справи Спеціалізованого антикорупційного прокурора Назара Холодницька на залучення до відповідальності, затримання і арешт Онищенко. Разом - 85 сторінок. Читайте, щоб особисто переконатися - справа Онищенко є відмінним прикладом проведеного розслідування, а всі, хто будуть блокувати справу, просто є учасниками кругової поруки корупціонерів", - підкреслив Лещенко.

Опубліковано список 18 фігурантів "справи Онищенка" - фото 1

Нагадаємо, що 16 червня у  Верховній Раді зареєстрували подання від ГПУ на зняття недоторканності з Олександра Онищенка.  Є підозра , що через його фірми відмивали гроші  держкомпанії "Укргазвидобування".

До 20 червня суд арештував на 60 днів всіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує нардеп Олександр Онищенко.  А  28 червня затримали ще керівника ТОВ "Надра Геоцентр" Сергій Свіченка, який підозрюється у створенні злочинної організації і розтраті майна.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.

29 червня Регламентний комітет Верховної Ради вирішив, що питання зняття недоторканності з Олександра Онищенка може бути поставлене на розгляд парламенту. Розгляд заплановано на 5 липня. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада