Оприлюднено свіжу порцію "договорняків" "правої руки" Гонтаревої (АУДІО)

ЗМІ оприлюднили нову порцію аудіозаписів розмов людини, голос якої схожий на Катерину Рожкову, заступника голови Нацбанку Валерії Гонтаревої, з акціонерами "Платинум Банку" Дмитром Зінковим, Григорієм Гуртовим і Борисом Кауфманом
Depo.Влада
14 листопада 2016 14:15
ФОТО: depo.ua
Оприлюднено свіжу порцію "договорняків" "правої руки" Гонтаревої (АУДІО)
Оприлюднено свіжу порцію "договорняків" "правої руки" Гонтаревої (АУДІО)

У розпорядження редакції Vlasti.net передали аудіо-файли, на яких людина з голосом заступника голови НБУ Катерини Рожкової, роздає вказівки чиновникам НБУ і банкірам, передає Depo.ua.

Минулого тижня, коли були оприлюднені перші аудіо-файли з переговорами заступника голови НБУ з акціонерами, Рожкова офіційно визнала, що на записах - її голос.

І тут вже йдеться не просто про лобіювання інтересів приватного банку. З переговорів Рожкової явно випливає, що вона начебто знає про операції переведення в готівку – імовірно, в Фідобанку, лобіює скасування сакнцій для БМ Банку (належить російському держбанку ВТБ, заступник голови якого Соловйов був партнером Гонтаревої в ICU), намагається заощадити виплату відсотків за стабілізаційним кредитом "Платинум Банку", санкціонує підготовку фальсифікованої інформації для МВФ і вручну керує "Незалежною" асоціацією банків України.

Все це явно не сумісне з посадою члена правління НБУ і говорить про порушення закону "Про протидію корупції", як мінімум, в частині конфлікту інтересів. Однак голова НБУ Валерія Гонтарева чомусь відтягує рішення про відставку Рожкової. Мабуть, це відбувається через тісні корупційні зв'язки між ними – так як іншого пояснення такому заступництву бути не може.

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дає вказівку Олегу, аби той зв'язався з Сашком (імовірно - Адарич) і вони припинили  займатися переведенням грошей у готівку. Судячи з фрази "ви не доживете до успішного злиття" – мова йде про Фідобанк і Євробанк, власником яких виступав Олександр Адарич. Що цікаво, НБУ знав про схемні операції  у Фідобанку задовго до визнання його неплатоспроможним. Але не робив ніяких дій (аналогічно ситуації з "Платинум Банком").

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить радникові голови правління "Платинум Банку" Дмитру Зінкову і обурюється рішенням НБУ зобов'язати "Платинум" сплачувати відсотки за стабілізаційним кредитом, так як банк "виведений з проблемності". Потім обговорюють, як за допомогою махінацій завищити оцінку заставного майна акціонерів "Платинум Банку", який буде надано у вигляді застави під стабілізаційний кредит НБУ. Мова йде про торгово-офісний центр "Молдова", який в НБУ оцінюють у 80 млн грн. Зінков повідомляє Рожковій про можливості оцінити його в 250 млн. грн. – що явно завдасть збитків державі у разі банкрутства "Платинум Банку".

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить Ігорчику (імовірно - Ігор Береза, керівник департаменту фінансового моніторингу НБУ) з вимогою прискорити рішення питання про зняття державних санкцій з БМ Банку. БМ Банк належить російському державному банку ВТБ. Головою наглядової ради ВТБ є Костянтин Улюкаєв, міністр економічного розвитку РФ. Його міністерство складає список торговельних санкцій проти України. Крім того, членом правління ВТБ є Юрій Соловйов, який згідно "панамських файлів" був партнером Валерії Гонтаревої в ICU.
СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить імовірно Наталії Дегтярьовій, директору департаменту банківського нагляду НБУ, щоб обговорити ситуацію з докапіталізацією банків. Дегтярьова повідомляє, що при розрахунках обсягів докапіталізації Департаментом фінансової стабільності (Ст. Ваврищук) були допущені системні помилки при обліку різних статей капіталу і резервів. Розрахунки з помилками були передані в МВФ в якості остаточних, і тепер, коли банки приходять з проханням перерахувати їм розмір необхідної докапіталізації і приносять обґрунтування такого перерахунку, Нацбанк відмовляється приймати їх аргументи. Або перекидає суму з одного банку на інший, щоб не змінилася загальна сума докапіталізації, подана в МВФ. Рожкова вимагає список незгодних, щоб " з ними працювати".

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить Дмитру Зінкову. Перша рекомендація – відмовитися від членства банку в Українському кредитно-банківському союзі. Друга рекомендація – зберегти Р. Шпека на посаді голови Незалежної асоціації банків. Зінков лобіює на посаду голови НАБУ голову правління Універсалбанку Сергія Стратонова. Необхідно нагадати, що після банкрутства банку "Надра" ділова репутація Зінкова не вважається позитивною, і він не може обіймати посади в банках протягом 10 років.

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить голові правління "Платинум Банку" Леоніду Рибіну - який,судячи з розмови, оплатив її перебування в готелі зі свого рахунку. Так як це, очевидно, була безготівкова транзакція – то це може бути предметом розслідування НАБУ, як отримання чиновником НБУ неправомірної винагороди. Крім того, обговорюють, як "Платинум Банку" не сплачує проценти за стабілізаційним кредитом НБУ і перевірку, яку проводить Департамент інспекційних перевірок НБУ Тетяни Лебединець (Рожкова називає її "найлютішим друтом"). Рожкову турбує роздрібний кредитний портфель. Рибін говорить про те, що через роздрібні кредити видавалися схемні позики пов'язаним компаніям – "операції-мотанки", які можуть "розмотати".

СЛУХАТИ АУДІО

Рожкова дзвонить імовірно Наталії Дегтярьовій, директору департаменту банківського нагляду НБУ, щоб обговорити призначення голови Незалежної банківської асоціації. Рожкова розповідає, що Зінков лобіює Стратонова, і вважає, що Шпек і Коробкова "вирішують питання Альфи". Дегтярьова називає Стартонова "взагалі імпотентом". Даються "втішні" характеристики другим банкірам – зокрема, Кириченко, Савощенко, Лавренчуку. Потім обговорюють, як вказати банкам, за кого голосувати на пост глави НАБУ. Рожкова обіцяє домовитися через заступника міністра фінансів Оксану Маркарову за потрібну позицію менеджменту держбанків. Обговорюють, хто кому буде дзвонити, щоб проголосували за Шпека на чолі НАБУ. Закінчують розмову про те, що "НАБУ – це старпер вечірка", говорять про тупість Владислава Рашкована (якого Гонтарева хоче призначити представником МВФ), в квартирі Олександра Писарука в Брюсселі.

ЗАВАНТАЖИТИ ВСІ ФАЙЛИ