«Опозиційний блок» не проходить до парламенту - дослідження

На майбутніх виборах очікується досить висока явка виборців, 78% респондентів готові взяти участь у виборах
Depo.Влада
13 жовтня 2014 16:22
ФОТО: depo.ua
«Опозиційний блок» не проходить до парламенту - дослідження
«Опозиційний блок» не проходить до парламенту - дослідження

Про це йдеться в соціологічному дослідженні Центру соціального проектування «Українська проектна система» на тему: «Новий парламент: електоральні перспективи учасників виборчого процесу», повідомляє «РБК-Україна».

Як зазначив соціолог, політичний експерт, керівник центру соціального проектування «Українська проектна система» Дмитро Громаков, розподіл голосів тих, хто точно прийде на вибори показує, що кількість партій, що проходять до нового парламенту, збільшується.

Лідером перегонів залишається Блок Петра Порошенка - 25,4% виборців, другу позицію утримує Радикальна партія з результатом 10,8%. На третьому місці - партія «Батьківщина» з результатом 7,6%.

Партія «Громадянська позиція» - 6%, «Сильна Україна» - 5,9%, «Народний фронт» - 5,5%, КПУ - 5,4%, «Свобода» - 5%.

Прохідний бар'єр не долають «Самопоміч» - 2,4% і «Опозиційний блок» - 1,8%. Інші партії набирають менше 3%.

21,2% ще не визначилися з тим, яку партію підтримають.

На думку Дмитра Громакова, спроба підмінити ребрендінгову кампанію ПР делегуванням колишніх найменш одіозних представників в «Опозиційний блок» виявилася провальною.

З одного боку, делеговані туди ПР люди не є політичними лідерами, оскільки завжди позиціонувалися як «менеджери», а найбільш відомі з них (Добкін, Вілкул) взагалі є регіональними лідерами, що значно звужує ареал цього блоку і вікові цільові групи 35-50 років.

Дослідження проводилося методом опитування на дому у респондентів. Використовувалася проста випадкова вибірка, квотована за статтю та віком, яка репрезентує доросле населення країни.

Обсяг вибіркової сукупності склав 1200 чоловік. Середня помилка вибірки - не більше 3,5%. Польовий етап дослідження проводився в період з 1 по 10 жовтня 2014 року.