Операція "дефолт": Навіщо Коломойському з Портновим "втеча" Порошенка

Нині у владі точиться боротьба між тими, хто хоче підставити Зеленського під удар з підозрою його попереднику, і тими, хто все ще сподівається отримати рятівний кредит МВФ. А для цього в країні не повинно бути політичних репресій

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Операція "дефолт": Навіщо Коломойському…

Telegram-канал PavlovskyNews ще кілька днів тому з посиланням на власні джерела повідомив: у п’ятницю, тобто сьогодні, слідчий ДБР вручить підозру п’ятому президенту Петру Порошенку. Цей канал, який веде журналіст Павловський, пов’язують з Андрієм Портновим. Тобто, природа "джерел" зрозуміла. Слідом про підозру почав говорити блогер Анатолій Шарій. Попри те, що підозри народним депутатам підписує Генпрокурор, а не слідчий ДБР, ці повідомлення активно ретранслювалися в мережі. А вчора сайт "Страна" з посиланням на свої джерела (мабуть ті ж, що і в попередньому випадку) підтримав тему: Порошенко у ДБР на допит не прийде, оскільки знаходиться поза межами країни. І понеслось – злякався, втік… Але мало кого цікавить відповідь на просте питання: звідки взяли, що мала бути підозра?  

Нагадаємо, ще Руслан Рябошапка, поки займав посаду Генпрокурора, скаржився, що правоохоронні органи приносять йому на підпис треш. Віктор Чумак, який до призначення нового Генерального виконує його обов’язки, пояснював: підозри, які підготувало ДБР щодо Порошенка, неможливо було навіть виправити через юридичну нікчемність звинувачень. "Якщо фактів у слідства і в підозрі немає, їх не висмокчеш із пальця. Воно ж у суді потім усе розвалиться", - заявив Чумак, додавши, що він не може підписувати незаконний документ.

Простіше кажучи, маємо три фейки. Перший – що сьогодні Порошенку мали вручити підозру. Другий – що він втік, злякавшись цього. Третій – що йому взагалі збираються пред’являти підозри по тих справах, які розслідує ДБР. У який спосіб розслідуються ці справи і на чию користь можна дізнатися з Telegram-каналу "Трубу прорвало". Нова публікація в ньому, яка, правда, не стосується Порошенка, з’явилася сьогодні.

Чи захоче новий Генпрокурор, якого ще нема, підписуватися під нікчемними і політично мотивованими підозрами? Тут влада потрапила в пастку, яку сама ж собі поставила рік тому. Фраза Зеленського під час дебатів "я ваш вирок" мотивувала дуже багатьох громадян, які жадали помсти попередній владі, побігти на виборчі дільниці. Але одна справа вибори, інша – реальне управління державою, одна справа – розповідати про розкрадання, інша – довести хоча б один факт. Тому зараз Зе-команда сидить на шпагаті: відсутність посадок, зокрема і Порошенка, підтвердить, що ці хлопці з дівчатами прийшли до влади на брехні, а початок політичних репресій закриє перед ними всі двері на Заході. Пропетляти вже не вийде, бо рейтинг стає все більш хитким. Звісно, можна сподіватися, що у виборця коротка пам’ять і вже скоро він забуде, що там йому обіцяли, проте є групи впливу, які вперто не дають забути.

Справи, в яких фігурує Порошенко – їх у ДБР 14 – це "гачки", якими ці групи впливу тримають не п’ятого президента, а шостого, Володимира Зеленського. На думку юристів, жодна з цих справ не має судової перспективи, проте якщо Держбюро почне їх закривати, Портнов, група медіа-кіллерів Коломойського, медіа з "пулу Медведчука", Шарій і так далі обернуть це проти діючої влади. Але боком вилізе не лише припинення розслідування, а і його затягування. Рябошапку ці сили спільними зусиллями випхали з крісла Генпрокурора, якщо на цю посаду прийде невигідна їм фігура, можна не сумніватися, вона дуже скоро буде оголошена винною за те, що Порошенко не сидить. І не лише Генпрокурор. Он уже дістається Андрію Єрмаку, бо, мовляв, він проти вручення підозри п’ятому президенту. Правда чи брехня? А кому це цікаво – ярлик повісили і все.

Але є в цій історії й інший момент. Як писав Depo.ua, ті ж медіа-майданчики, які сьогодні качають тему "втечі" Порошенка, активно прив’язують його до схем з ОВДЗ. Це елемент у загальній стратегії, мета якої – добитися відставки керівництва Нацбанку, чим зірвати переговори з Міжнародним валютним фондом щодо отримання Україною чергового траншу фінансової допомоги. Важливою складовою цієї стратегії є спроба посадки попередника Зеленського, що так само поставить крапку у переговорах з МВФ. Простіше кажучи, щось одне точно має спрацювати. Війна із "соросятами" досягла успіху – уряд Олексія Гончарука і Генпрокурор Рябошапка залишилися без посад. Але успіх намагаються закріпити і для цього потрібно прибрати Якова Смолія, Катерину Рожкову та їх людей в НБУ, або ж підштовхнути Зеленського до вкрай необачного кроку – погодитися на політично вмотивоване переслідування свого попередника. Після цього вороття вже не буде – міжнародної фінансової допомоги Україна не отримає. Прямим наслідком цього стане дефолт. Необхідність якого давно відстоює Ігор Коломойський.

У той же час біля Зеленського є люди, яким поки що вдається переконати його у тому, що йти за таким сценарієм – політичне самогубство. Питання лише в тому, до них, чи до суголосся людей Коломойського, Шарія, Портнова і так далі, він у підсумку дослухається.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme