Оліфер підвела підсумки роботи контактної групи у 2015 році

У Мінську закінчено засідання Тристоронньої контактної групи
Depo.Влада
22 грудня 2015 19:35
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила прес-секретар представника України на переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер, передає depo.ua.

"Сьогоднішня зустріч була останньою в цьому році. Головним підсумком роботи Тристоронньої контактної групи в 2015 є припинення масштабного кровопролиття. Є домовленості про відвід гармат калібром менше 100 мм. З великими труднощами вдалося звільнити з полону понад півсотні українських громадян. У ряді населених пунктах Донбасу йдуть відновлювальні роботи - ліній електропередач, систем водо - та газопостачання, залізничного сполучення, а мирні жителі постраждалих районів отримують гуманітарних допомогу.

У всіх цих процесах значну роль зіграли чотири робочі підгрупи, які розпочали свою роботу в травні 2015 року.

Ключова проблема, яка досі залишається без вирішення - це продовження обстрілу на лінії зіткнення. Саме тому є домовленості про повне і беззастережне режимі тиші, починаючи з 00.00 в ніч з 22 на 23 грудня 2015 року. Ця ініціатива потрібна, в першу чергу, мирним жителям Донбасу, щоб вони могли в світі зустріти Різдво Христове та Новий рік.

Підгрупа з безпеки також продовжує роботу з розмінування - на кількох дільницях підконтрольної Україні територій цей процес вже розпочався, проте не скрізь його можна продовжити через постійне поновлення в цих місцях обстрілу.

По проблемі звільнення полонених - на жаль, поки немає просувань. Разом з тим Україна, як і раніше вірить у те, що хоча б деякі українські громадяни все-таки зможуть повернуться до своїх родин з полону ще до кінця цього року. Також вдалося зрушити з місця роботи з пошуку зниклих без вести: чим швидше почнеться цей процес, тим легше буде знайти людей. Міжнародний Комітет Червоного Хреста залучений до цієї роботи. Окремою проблемою є відсутність доступу міжнародних гуманітарних організацій до українським полоненим. Також ув'язнені, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі на непідконтрольної Україні частині Донбасу і хочуть відбувати покарання на підконтрольній території Україні як і раніше не можуть цього зробити.

В економічній підгрупі продовжують шукати механізм погашення боргів за воду на непідконтрольних Україні територіях. Зараз заборгованості за споживання води в окремих районах Донецькій і Луганській областях становить кілька сотень мільйонів гривень. Після того, як цей механізм буде знайдений, почнуться роботи по відновленню водопостачання у цих районах.

Сьогодні політична підгрупа не збиралася. Головне питання її порядку денному - проведення виборів на непідконтрольної Україні частині Донбасу. Ці вибори повинні пройти за українським законодавством, за стандартами ОБСЄ, з участю українських партій і українських журналістів.

На завершення сьогоднішнього засідання в Мінську українська сторона дякує Білорусь за організацію роботи Тристоронньої контактної групи. Без допомоги та участі наших білоруських колег Мінський процес був би неможливий", - повідомила вона. 

Нагадаємо, що сьогодні в Мінську відбулися зустрічі робочих підгруп Тристоронньої контактної групи - з економічних питань, питань безпеки та з гуманітарних аспектів.  Одна з основних тем -   звіт про звільнення полонених.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада